Laatste nieuws
21.35Praat mee op VP: Athletic Bilbao op voorsprong bij Man United via prachtdoelpunt
21.30Feyenoord-legende Van Daele (77), iconisch van zijn brilletje en wereldbekerwinst, is overleden
21.25'Real ziet Huijsen door vingers glippen: Engelse top wil deze maand al toeslaan'
21.23VI Live: Bilbao doet wat terug in Manchester, Antony wéér trefzeker
21.23VI Live: Bilbao op jacht naar goals, Antony mikt rakelings naast
21.16‘Ajax voornaamste kandidaat om Antoñito Cordero te huren’
21.05Chelsea wil Djurgardens-fans met quizvragen van thuisvakken weren
20.59VI Live: ontknopingen begonnen halve finales Europa en Conference League
20.58LIVE Europa League: Athletic Club schitterend op voorsprong bij Man United
20.50Live Transfers: AS Monaco slaat toe bij Bayern, Engelse top wil Schick
20.40Gravenberch verklapt na grote doorbraak bij Liverpool: 'Wil graag naar voren'
20.34Groot compliment van Boulahrouz voor ex-Ajacied: 'Eén van beste backs ter wereld'
20.33Bodø-fan heeft beet: vijf kilo vis voor schaars Europa League-ticket
20.23Bodø-fan heeft beet: vijf kilo vis voor spaarzaam Europa League-ticket
20.18'Ajax 'beste kandidaat' om voormalig Barça- en Real-target van Newcastle te huren'
20.16AC Milan met speciale actie tijdens moederdag: shirt Leão wekt verbazing
20.15Praat mee op VP: Fiorentina - Real Betis
20.08VI Live: geen De Ligt bij United, Van de Ven op bezoek in Noorwegen bij stuntploeg
20.08VI Live: opstellingen bekend ontknopingen Europa en Conference League
20.00Praat mee op VP: FK Bodø/Glimt - Tottenham Hotspur
19.49Romano komt met heel ander geluid over De Bruyne
19.45Praat mee op VP: Chelsea - Djurgardens IF
19.43Pijnlijke uitverkiezing voor Geertruida en andere ex-Eredivisionist in Duitsland
19.40VI Live: opstellingen bekend van ontknopingen in Europa en Conference League
19.39Zo ziet de Europese ticketverdeling voor 2025/26 er per competitie uit
19.32Real Madrid leert niet en opent opnieuw aanval op Clásico-scheidsrechter
19.30Drenthe laat zich in vloeiend Spaans uit over Real-vedettes: 'Is geen spits..'
19.03Schrale troost voor De Jong ondanks Champions League-teleurstelling
19.00Arteta gevraagd naar achilleshiel Arsenal: 'Dat heb je nodig om te winnen'
18.55Feyenoord maakt korte metten met kritiek: 'Prijzen bij PSV zijn vergelijkbaar'
18.43'Gosens probeert Müller te verleiden, Ancelotti op lijst RB Leipzig'
18.33Van der Gijp verklapt: 'Kijk niet naar Vandaag Inside, als ik dan thuis kom...'
18.24Oud-speler Van der Wiel ziet PSG nu wél Champions League winnen: 'Gebalanceerd team'
18.15Theo Janssen staat voor vliegensvlugge terugkeer bij Vitesse
18.09'Cambuur in gesprek met zeer opvallende naam als beoogd assistent voor De Jong'
Resultaten x
binnenland

Chelsea onder Enzo Maresca terug in Premier League top, kan de laatste stap worden gezet?

“Het is belangrijk dat de supporters zien dat Chelsea terug is”, zo reageerde trainer Enzo Maresca na de 1-5 overwinning op hekensluiter Southampton op het 'We've got our Chelsea back' gezang van de fans. De Italiaanse trainer heeft Chelsea dit seizoen gereanimeerd en terug geloodst naar de top van de Premier League. The Blues staan op de tweede plaats in de Premier League en foutloos bovenaan in de Conference League. Toch is er een maar. Gewonnen van een topclub werd er niet.

05-12-2024 12:00 door Ryan Verhaegen

De situatie van Chelsea is bekend. Onder Amerikaanse eigenaar Todd Boehly koopt de Londense club alles wat los en vast zit. Tot nu leverde die werkwijze niet de gewenste resultaten op. Twee seizoenen terug eindigde de club twaalfde, vorig jaar zesde. Onder leiding van Maresca, die begin dit seizoen werd aangesteld als 23ste trainer van Chelsea deze eeuw, ziet de situatie er voor de club een stuk rooskleuriger uit. Met overwinningen op Wolverhampton Wanderers (6-2), Brighton & Hove Albion (4-2), Southampton (5-1) en FC Noah (8-0) maakt de ploeg aanvallend veel indruk. Vooral Christopher Nkunku (12 goals), Cole Palmer (9 goals), Nicolas Jackson (8 goals) en Noni Madueke (7 goals) zijn aardig op dreef.

Maresca

De van Leicester City overgekomen Maresca laat de fans van Chelsea weer hoop hebben op betere tijden. Dat mag ook, de laatste prijzen dateren van 2021 toen de Champions League, UEFA Super Cup én het WK voor clubteams werden binnengehaald. Nationaal wachten de fans al langer op eremetaal. De Premier League werd voor het laatst in 2017 gewonnen, de FA Cup in 2018. Maresca weet wat winnen is. Hij won met Leicester City de Championship om zo te promoveren naar het hoogste niveau. Op een Premier League-titel rekent de succestrainer, die een zelfverzekerde uitspraak niet schuwt, niet. “We zitten niet in de titelrace”, zei hij voorafgaand aan het duel tegen Southampton. Hij maakte wel een belangrijke kanttekening: “Toen ik de eigenaren en de directie voor het eerst zag, zei ik meteen dat Chelsea over vijf of tien jaar een van de teams is, of het team, dat het Engelse voetbal zal domineren.”


Slechte balans is toppers

Ondanks de uitspraken van de trainer en ogenschijnlijk goede prestaties, is het nog afwachten of Chelsea de goede lijn kan doortrekken. In de competitie werden eigenlijk maar acht van de veertien duels gewonnen. Zeker in de topwedstrijden tegen de Big Six wist Chelsea niet te overtuigen. Van Manchester City (0-2) en Liverpool (2-1) werd verloren terwijl op bezoek bij Manchester United en thuis tegen Arsenal een 1-1 gelijkspel het maximaal haalbare was. Tevens schakelde Newcastle United The Blues uit in de League Cup.

Komende zondag wacht een nieuwe kans om een topduel te winnen. Op bezoek bij stadgenoot Tottenham Hotspur. Voor die wedstrijd is er goed en slecht nieuws. Om maar te beginnen met het slechte nieuws; Spurs won dit seizoen al meerdere topduels. Manchester City werd uit de League Cup geknikkerd (2-1) en vernederd in de Premier League (0-4). Ook Manchester United ging voor eigen publiek de boot in (0-3). Dan het goede nieuws. Tottenham is na de overwinningen op het elftal van Pep Guardiola volledig de kluts kwijt. Alleen van Aston Villa werd nog gewonnen, maar tegen Galatasaray, Ipswich Town (beide nederlagen), AS Roma en Fulham was puntverlies het eindresultaat. Nog iets voor de Chelsea-fans om zich aan vast te houden. Afgelopen seizoen eindigde het duel in het Totthenham Hotspur Stadium in 1-4.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Stef Nijland, bescheiden technicus
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.