Laatste nieuws
23.15Pitch invasion bij Willem II zorgt voor verbazing: 'Ik snap hier niets van'
23.15Stuttgart pakt DFB Pokal ten koste van stuntclub Bielefeld, ook PSG bekerwinnaar
23.10Willem II ontsnapt in penaltyserie aan degradatie, nu finale tegen Telstar
23.02Iago Aspas schiet Celta voor het eerst in negen jaar richting Europees voetbal
22.58AD geeft inkijkje in onderhandelingen: 'Ten Hag nam interesse van Ajax serieus'
22.58AC Milan sluit troosteloos seizoen in stijl af: massale protesten van fans
22.53Oppermachtig PSG houdt met winst Coupe de France kans op treble
22.52PSG wint na landstitel ook Franse beker en blijft op koers voor historische treble
22.51Willem II kruipt in penaltyserie tegen FC Dordrecht door oog van de naald
22.51Willem II ontsnapt na zenuwslopend gevecht met Dordrecht: lijfsbehoud nog mogelijk
22.50'Nieuwe club De Bruyne bekend: contract voor twee jaar én Champions League'
22.45Politie start onderzoek naar vechtpartijen na Telstar-Den Bosch
22.41VI Live: Celta de Vigo op koers om Europees voetbal veilig te stellen
22.41VI Live: Tilburg blijft dromen van lijfsbehoud in de Eredivisie
22.41VI Live: Willem II en Dordrecht strijden via penalty's om finaleplek
22.40Protesten van woedende fans overschaduwen zege AC Milan
22.30VI Live: Willem II en Dordrecht stevenen af op penalty's in play-offs
22.23VI Live: Willem II komt in verlenging met de schrik vrij tegen Dordrecht
22.20Live Transfers: Napoli druk na landstitel, De Bruyne vliegt naar Italië
22.18Veldman onthult grootse transferplannen Heerenveen: 'Noem het een type Ødegaard'
22.16VI Live: Willem II ontsnapt in verlenging aan achterstand tegen Dordrecht
22.09'Simeone wil Antony naar Madrid halen, Garnacho mag vertrekken'
22.02VI Live: Dordrecht en Willem II gaan verlengen in strijd om finaleplek
21.58Geen laatste hoofdstuk in bekersprookje Bielefeld: Stuttgart wint DFB Pokal
21.57VI Live: Dordrecht en Willem II gaan verlengen voor een finaleplek
21.55Stuttgart pakt na doldwaas kwartier DFB-Pokal ten koste van reuzendoder Arminia
21.50Praat mee op VP: Willem II incasseert late tegentreffer, Dordrecht maakt 'gelijk'
21.37Slegers en Van Domselaar zijn de beste van Europa: 'Achtbaan van emoties'
21.37VI Live: Dordrecht komt virtueel op gelijke hoogte met Willem II
21.36Hoge rapportcijfers voor Farioli na Ajax-vertrek: 'Verdient hij volkomen'
21.35Basketbalsters Grasshoppers één zege verwijderd van prolongatie landstitel
21.25Haller bracht groot offer voor terugkeer naar Utrecht: 'Dat was verschrikkelijk'
21.25Slegers schrijft geschiedenis: Arsenal verrast Barcelona in finale Champions League
21.24Derksen doet onthulling: 'Gevoel dat hij zich niet thuis voelt bij Vandaag Inside'
21.23Politie start onderzoek naar massale vechtpartij na Telstar - Den Bosch
Resultaten x
binnenland

Feyenoord ploetert in De Kuip

Terwijl tegenstanders doorgaans met knikkende knietjes naar De Kuip afreizen, ruiken ze dit seizoen bloed zodra ze Rotterdam inrijden. Waar Feyenoord in eigen stadion meestal ijzersterk is, geven ze dit seizoen niet thuis. Als je de stand in de Eredivisie pakt op basis van alleen thuiswedstrijden staat Feyenoord op de zesde plek. Zelfs sc Heerenveen en Go Ahead Eagles hebben meer punten behaald in eigen huis.

14-01-2025 16:00 door Cas Witvliet

Na de verliespartij tegen Ajax in oktober, was FC Utrecht zondag de tweede ploeg in de Eredivisie die wist te winnen in De Kuip. Feyenoord heeft in eigen huis nu al meer verloren dan het hele vorige seizoen. Niet alleen die verliespartijen doen pijn: tegen Willem II en Fortuna Sittard kwam Feyenoord niet verder dan een gelijkspel. De wedstrijden die de Rotterdammers wel wonnen in eigen stadion waren niet sprankelend en hebben vaak veel moeite gekost.

De Kuip is normaal voor Feyenoord een onneembare vesting. Op momenten dat het echt moest, gaf het unieke stadion vaak het extra zetje. Dit seizoen geeft de ploeg van Brian Priske in belangrijke wedstrijden juist niet thuis in De Kuip. In april werd er nog met 6-0 gewonnen van Ajax, maar in de belangrijke klassieker van dit seizoen werd er met 0-2 verloren. Een week later volgde een cruciale wedstrijd in de Champions League tegen Red Bull Salzburg. De Oostenrijkers zaten in een dramatische fase en kenden veel blessures. Toch verloor Feyenoord de wedstrijd met 1-3. Eerder dit seizoen won Feyenoord vrij gemakkelijk in Utrecht, zondag kon en moest de stadionclub aanhaken. Weer gaven de Rotterdammers op een belangrijk moment niet thuis, en werd er met 1-2 verloren van FC Utrecht. Feyenoord heeft de afgelopen jaren bewezen grote Europese tegenstanders het vuur aan de schenen te kunnen leggen in een sfeervolle Kuip. Ook dat wil dit seizoen (nog) niet lukken: de Rotterdammers leden een kansloze 0-4 nederlaag tegen Bayer Leverkusen. Voor de Feyenoord-supporters lijkt dit seizoen een aaneenschakeling van teleurstellingen in De Kuip

Sterke optredens buitenshuis

De wedstrijden waarin Feyenoord overtuigde, speelde ze vaak uit. Dat is opvallend te noemen en dan met name de resultaten in de Champions League. Feyenoord staat bekend om zijn slechte resultaten in Europese-uitduels en zelfs succestrainer Arne Slot wist geen enkel duel in de Champions League op vreemde bodem te winnen. Feyenoord behaalde tegen Girona hun eerste uitoverwinning in de Champions League in 22 jaar. Drie weken later gaf Feyenoord een galavoorstelling af in Lissabon en werd er met 1-3 gewonnen van Benfica. Daar stopte het niet: op bezoek bij Manchester City kwam Feyenoord na een 3-0 achterstand op een wonderbaarlijke manier terug tot 3-3. Niet alleen in het miljardenbal presteert de ploeg van Brian Priske beter: in de Eredivisie haalden alleen FC Utrecht en PSV meer punten uitduels. In de Eredivisie maakte vooral de 1-5 overwinning op Go Ahead Eagles indruk. Het is te hopen voor de Rotterdammers dat De Kuip weer een onneembare vesting gaat worden. Al is er wel positief nieuws: Feyenoord gaat nog op bezoek bij Ajax, AZ en FC Twente!


 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.