Laatste nieuws

Gisteren

23.55Chelsea-manager Maresca 'verliefd' op jeugdspeler in miljardenselectie
23.45Onana staat voor schut: 'Als ploeggenoot ben je nijdig'
23.36Hoge cijfers voor Zirkzee in Engelse pers: 'Wie had dat kunnen voorspellen?'
23.29'Onana Drama' in Lyon: diepe onvoldoendes in Engelse pers voor blunderende keeper
23.25United laat winst op Lyon glippen in Europa League, rood voor Pröpper bij Rangers
23.15Frankrijk loopt verder weg van Nederland op coëfficiëntenlijst
23.15'Geen groot voetballer, wel een groot leider': Hiddink roemt overleden Beenhakker
23.10Spurs en Eintracht in evenwicht, Bodø/Glimt trakteert Lazio op nederlaag
23.03Zirkzee ziet heldenrol in rook opgaan: United speelt gelijk na horroravond Onana
22.58Geen matchwinner, wel belangrijk: invaller Zirkzee knikt raak in Europa
22.55Scorende Zirkzee helpt blunderende Onana, Pröpper pakt na kwartier rood
22.55Zirkzee kan blunderende Onana slechts deels helpen, Pröpper pakt na kwartier rood
22.48Real Betis en Fiorentina doen goede zaken richting halve finale Conference League
22.48VI Live: Zirkzee kopt United op voorsprong in Lyon
22.40Als een roofdier op zijn prooi: Van de Ven etaleert grote explosiviteit
22.40VI Live: Athletic-goal omgetoverd in strafschop, die wordt gemist
22.35Geen geloof in langer verblijf van Sauer: 'Als Feyenoord hem kan houden…'
22.35Overlijden Beenhakker komt aan bij Koeman en De Boer: 'Hij zei: luister Ronald...'
22.30Don Leo, Rotterdamse blufgozer die een heel grote meneer werd
22.30VI Live: tien Rangers houden knap stand na rode kaart Pröpper
22.29Wereldwijde media: 'Beenhakker de kracht achter Quinta del Buitre'
22.20Huldiging '88 niet volledig geschikt voor serie: 'Dat komt er zeker niet in'
22.15Lewandowski reageert op overlijden Leo Beenhakker
22.15VI Live: Lewandowski reageert op overlijden Leo Beenhakker
22.15'Liverpool en vier andere Premier League-clubs praten met kamp-Huijsen'
22.10Feyenoord vindt nieuwe sponsor in Coca-Cola
22.10Actief Ajax deelt contract tot 2028 uit aan 'echte Amsterdammer'
21.52'Overmars heeft genoeg gezien van landgenoot bij Antwerp, opvolger al in beeld'
21.50VI Live: Man Utd vlak voor rust uit het niets weer naast Lyon
21.42Voetbalbond Trinidad komt met prachtig eerbetoon aan Beenhakker
21.42Voetbalbond Trinidad komt met hartverwarmend eerbetoon aan Beenhakker
21.40Avond nu al nóg pijnlijker voor Onana: flinke ketser zorgt voor achterstand United
21.40Bounida schikt in voor nieuw contract: "We hebben een goede relatie met Ajax"
21.30Don Leo in beeld: overzicht van markante uitspraken Beenhakker
21.25Overlijden van Beenhakker groot nieuws in buitenland: 'Een legende'
Resultaten x
binnenland

Samenvatting tussenronde Europa League: Union Saint-Gilloise - Ajax (0-2)

Ajax heeft goede zaken gedaan in de heenwedstrijd van de tussenronde van de Europa League tegen Union Saint-Gilloise. Na een moeizame eerste helft, kwamen de Amsterdammers in de tweede helft beter voor de dag. Via Christian Rasmussen en Jorthy Mokio werd een knappe 0-2 zege geboekt op de Brusselse ploeg.

13-02-2025 20:43 door Jasper Keuper

Ajax begon met een behoorlijk gewijzigd elftal ten opzichte van het laatste competitieduel met Fortuna Sittard (0-2). Vaste basisklanten als Brian Brobbey, Kenneth Taylor, Josip Sutalo, Anton Gaaei en Bertrand Traoré werden door trainer Francesco Farioli gespaard. Jorrel Hato keerde weer terug in de basiself van Ajax, waardoor Mokio, zondag nog linksback van Ajax, de directe vervanger van de geblesseerde Jordan Henderson werd. Verder waren ook basisplaatsen ingeruimd voor Rasmussen, Davy Klaassen, Oliver Edvardsen, Lucas Rosa en Daniele Rugani. Union Saint-Gilloise trad aan in een vertrouwde 5-3-2 formatie. 

Op het veelbesproken grasveld in het Koning Boudewijn Stadion, wat op sommige plekken meer gelijkenissen vertoonde met een zandvlakte, kwam Ajax er niet echt aan te pas in de eerste helft. De spelers van de thuisploeg gingen een stuk beter om met de ondergrond en zagen twee keer een doelpunt afgekeurd worden. Beide keren stond spits Promise David buitenspel, waardoor Ajax twee keer met de schrik vrij kwam. In de openingsfase had Franjo Ivanovic ook al een behoorlijke kans op de openingstreffer laten liggen. De Kroatische aanvaller van Union Saint-Gilloise vond Remko Pasveer op zijn weg.

Aan de bal was het bij Ajax zo gezapig en slordig dat het geen wonder was dat de grootste kans voor de Amsterdammers in de eerste helft uit een standaardsituatie kwam, dat scheelde dan ook gelijk maar millimeters. Een scherpe corner van Steven Berghuis kwam na een kopbal van Hato en een redding van Anthony Moris voor de voeten van winteraanwinst Edvardsen. De Noorse linksbuiten zette zijn voet tegen de bal, maar kreeg de bal niet over de doellijn dankzij een alerte verdediger op de doellijn. 

Centrumverdediger Rugani bleef na 45 minuten achter in de kleedkamer. De Italiaanse verdediger liep halverwege de eerste helft een blessure op en werd vervangen door Sutalo. Na de onderbreking beet Ajax wat meer van zich af en dat betaalde zich in de 59ste minuut ook uit.

Ajax profiteerde van een van de spaarzame momenten waarbij het Union Saint-Gilloise in ondertal trof. Een snelle aanval over veel schijven kwam via Berghuis en Fitz-Jim bij Edvardsen terecht. Met een leep balletje bediende de Noor vervolgens Rasmussen en zijn schot van randje zestien vond de rechterbenedenhoek. Keeper Moris had geen antwoord op het geplaatste schot van de Deen, die ook al scoorde tegen Fortuna Sittard dit weekend.

Tien minuten later werd Moris wederom geklopt. Mokio, het Belgische groeibriljantje in Amsterdamse dienst, nam een afvallende bal uit een afgeslagen corner direct op de pantoffel van buiten de zestien en zag de bal luttele seconden later tegen het net bollen. De eerste goal voor de zestienjarige Mokio in het eerste van de Amsterdammers.
 

In de slotfase probeerde Union Saint-Gilloise met een slotoffensiefje nog een doelpunt af te dwingen. Klaassen werkte de bal nog van de doellijn, maar verder kwam de overwinning voor Ajax niet in gevaar. Dankzij de 0-2 zege zit Ajax op rozen en kan het het karwei volgende week voor eigen publiek afmaken. Om 21:00 uur trappen Ajax en Union Saint-Gilloise dan af voor de return van dit tweeluik.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
transfergeruchten Laatste: Welke topclub gaat de Zweedse revelatie Alexander Isak inlijven?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.