Laatste nieuws
18.00Sterspeler op WK 2022 bespreekt terugkeer bij Oranje: ‘Ja, als materiaalman’
17.55Opsteker voor Bosz richting clash met Arsenal: PSV-back terug op trainingsveld
17.55Ajax onherkenbaar in Almere: 'Alle principes overboord gegooid door Farioli'
17.53Meevaller voor PSV: Mauro is weer van de partij
17.39Bevestiging uit Zeist: AZ-verdediger Penetra mist bekerfinale
17.30KNVB start onderzoek naar uitlatingen Vaessen over Higler
17.25KNVB start onderzoek naar uitspraak 'walgelijke vent' van Vaessen over Higler
17.18Keiharde Higler-uithaal komt Vaessen mogelijk duur te staan: KNVB start onderzoek
17.10Feyenoord-aanvaller hangt aan lippen van Van Persie: 'Hij is een goede trainer'
17.08Vinicius verklaart afwezigheid bij Ballon d'Or-gala
17.05VP-Voetbalkantine: 'Reijnders moet niet verlengen, maar een transfer maken'
17.00Waar wordt het Europa League-duel tussen Ajax en Eintracht Frankfurt uitgezonden?
16.59'Aderlating voor PSV als hij weggaat, zeker gezien prijskaartje Malacia'
16.53Boze Periši?: "We waren geen team"
16.42Zaakwaarnemer flirt met overstap naar Barcelona: 'Hij wil dolgraag terugkeren'
16.40'Grote dag voor Reijnders: Oranje-international hakt knoop door op Milanello'
16.40Bekijk de beelden: League One-spits krijgt na tien seconden rood
16.40Unicum in Engeland: captain krijgt na vier seconden rood
16.23Voormalig Ajax-spits Benni McCarthy voor het eerst aan de slag als bondscoach
16.16'Twijfels bij United: Amorim wil nieuwe doelman, Onana peinst niet over vertrek'
16.10Utrecht kijkt met spanning naar bekerfinale: 'Ik ben wel klaar met de play-offs'
16.08Boze Perisic zet de boel op scherp bij PSV: 'Dit moet veranderen'
16.01België grijpt hard in: 'twijfelaars' met dubbele nationaliteit niet langer welkom
16.00‘Jong Oranje moet uitkomst bieden en nieuwe blamage van Koeman en KNVB voorkomen’
16.00Waar wordt het Champions League-duel tussen Feyenoord en Inter uitgezonden?
15.45'Het is razendknap, maar dit Ajax wordt de lelijkste Eredivisie-kampioen ooit'
15.45Juve moet Conceição missen, Sutalo en Perisic in selectie van Kroatië
15.43Bosz pareert: 'Wij hebben niet de spelers die Ajax heeft'
15.35Perisic getergd na nieuwe klap PSV: 'We vechten niet voor elkaar, dat maakt me boos'
15.35Juve moet Conceição missen, clubtopscorer Heracles aan de kant
15.32Bosz verrast door vraag: 'Ik zou niet weten hoe ik mij anders moet gedragen'
15.30'Antwerp kiest voor opvallende nieuwe Nederlandse trainer en oude bekende'
15.15Antwerp FC overweegt oude bekende Ulderink terug te halen
15.10Ajax-grapje van Bosz valt niet goed bij fans PSV: 'Ik moet zeventien zeggen'
15.10Bosz gaat niet mee in kritiek: 'Dat vind ik dus grote onzin...'
Resultaten x
binnenland

Een icoon van de Eredivisie: Lasse Schöne stopt ermee

Het einde van een tijdperk nadert: voetballer Lasse Schöne zet na dit seizoen een punt achter zijn carrière als profvoetballer. De 38-jarige Deen speelde meer dan 450 wedstrijden in de Eredivisie, waarin hij zijn teams aan grote hoogtepunten hielp. 

Vandaag om 09:00 door Michel Prevoo

"Het is goed zo, mijn loopbaan heeft lang genoeg geduurd", zei Schöne tegenover Omroep Gelderland. In zijn lange loopbaan speelde Schöne bij vier Nederlandse clubs. Hij begon bij De Graafschap, waarmee hij in 2007 kampioen werd in de Eerste Divisie. Hij ging een stapje omhoog naar NEC, totdat zijn naam in Amsterdam viel. Frank de Boer haalde de toen 26-jarige Schöne naar Ajax, waar hij zijn grootste successen meemaakte: drie keer landskampioen, één keer bekerwinnaar en en twee keer Johan Cruijff Schaalwinnaar. Na een buitenlands avontuur bij Genoa keerde Schöne terug bij zijn jeugdclub sc Heerenveen, waarna hij na een seizoen weer bij NEC te bewonderen was. Dit blijkt dus zijn laatste profclub te worden. 

'Nu moet Real er honderd maken'

Wie niet weet dat Schöne in Denemarken is geboren, zou kunnen denken dat het een Nederlander is. Hij spreekt de taal vloeiend en heeft ons land in zijn hart gesloten. Schöne is de buitenlander met de meeste wedstrijden in de Eredivisie. 

In zijn carrière maakte hij ook naam op Europees niveau. Met Ajax speelde Schöne zowel Europa League als Champions League. Hij scoorde geweldige doelpunten tegen Celtic (2013), Paris Saint-Germain (2014) en natuurlijk Real Madrid (2019). Zijn wonderschone baltechniek en vlijmscherp afstandsschot brachten Schöne tot geweldige momenten in zijn carrière die hij en zijn fans nooit zullen vergeten. 

Tijd voor familie en andere passie

Na dit seizoen zal de routinier zich even helemaal terugtrekken van het voetbal. Schöne zal zeer binnenkort vader worden en uitgebreid de tijd nemen om daar volop van te genieten. Verder heeft Schöne een niet zo bekende passie voor mode. Het Amsterdamse herenmerk LABFRESH krijgt binnenkort een nieuwe lijn, waar Schöne een kleine rol in krijgt. Zo krijgt de modieuze Deen een nieuwe uitdaging in de modewereld. 

Uitdagingen op het voetbalveld zijn er tot aan zijn pensioen nog genoeg. Het draait niet lekker met zijn club, die in het rechterrijtje blijft bungelen. Na de knappe zesde plek van het seizoen 2023/2024, is dat een teleurstelling. Trainer Rogier Meijer kiest ervoor om Schöne op de bank te zetten en hem slechts wat invalbeurten te geven. Dat is iets wat hij niet gewend is. Bij iedere club waar Schöne speelde, kampte hij weleens met vormverlies of lastige momenten, maar knokte hij zich altijd terug in de basis. Iets wat in het karakter zit van de voetballer. 

 




Aanmelden
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.