Laatste nieuws
08.50Hevig bekritiseerde Ajacied krijgt steun uit onverwachte hoek: 'Niemand die dat kan'
08.37Mooie beelden: Ajax staat met prachtige video stil bij 125-jarige jubileum
08.33Beckenbauer Cup prooi voor 'brutale' Robben: 'Je ziet hoe fanatiek hij nog is'
08.30WK-kwalificatie of halve finale Nations League: de Spanje-scenario's voor Oranje
08.25Koevermans onder de indruk: 'Zestig keer teruggekeken en hij wordt steeds mooier'
08.25Derksen niet onder de indruk: 'Sodemieter op, zijn hand is nergens zichtbaar'
08.21Koeman laat zich uit over toekomstplannen Van Dijk: 'Wat ik begrijp van Virgil...'
08.20Ajax liet clubicoon niet naar rivaal Feyenoord gaan: 'Ik wilde ook niet'
07.55Ramadan als steun voor moslimvoetballers in eredivisie: 'Deze maand geeft kracht'
07.51'Zodra het minder gaat met Ajax, moet iedereen weg en is iedereen een klootzak'
07.45Ajax staat met mooie video stil bij 125-jarig jubileum
07.33Derksen keihard: 'Hij liep als een grootvorst met zelfoverschatting op het veld'
07.26Man Utd pareert kritiek van fans na prijsstijging: 'Eerlijk en redelijk'
07.25'Volkomen terechte' Oranje-terugkeer voor Memphis: 'Hij is van een ander niveau'
06.47Driessen begrijpt Oranje-oproep niet: 'Hij was vrijdag toch ook al linksbenig?'
06.18Koeman houdt deur voor Bergwijn in Oranje weer dicht, of toch niet? 'Hij moet bellen'

Gisteren

23.57Genieten: Robben biedt fans prachtig déjà vu bij Beckenbauer Cup
23.25'Van Dijk neigt naar transfervrij vertrek bij Liverpool, droombestemming bekend'
23.15Waarom Koeman Oranje sinds zijn terugkeer niet slechter vindt geworden
22.55'Robbery' schittert als vanouds op Franz Beckenbauer Cup
22.48Perez legt vinger op zere plek: 'Hij heeft geen gevoel bij het voetbal'
22.45Nijhuis doet onthulling over dubieuze rode kaart: 'Je kan gele kaart intrekken'
22.25Jarige Oranje-debutant Baas toegezongen: 'Geniet van deze week'
22.20Feyenoorder Hadj-Moussa meldt zich af bij bondscoach Algerije
22.20FIFA: Profvoetbalster verdient gemiddeld 10.000 euro per jaar, verschillen groot
22.03Actie Cerny krijgt staartje: politie start onderzoek na woede Celtic-fans
22.01Hiddink laakt 'overdreven' houding van Goes: 'Moet geen basishouding zijn'
22.00'Ineens hoorde ik dat Demba Ba me wilde spreken'
21.50Kieft blij met 'verrijking' Van Persie: 'Heeft dit nodig voor geloofwaardigheid'
21.39Penetra geschorst ondanks 'onterechte' tweede gele kaart, ook Ajacied Gaaei bestraft
21.37Bizar: Bulgaarse club houdt minuut stilte voor oud-speler die niet dood blijkt
21.35Cercle Brugge stuurt hoofdtrainer al na 97 dagen weg
21.28Mbappé fel over Franse aanvoerdersband: 'Zou graag willen dat iemand het uitlegt'
21.20Eén international minder voor Feyenoord: bondscoach meldt blessure
21.15Ajax-fans staan stil bij 125-jarig bestaan: 'Dat gouden elftal met Cruijff...'
Resultaten x
binnenland

De bizarre cijfers van Igor Paixão dit seizoen

Het was waarschijnlijk zijn beste wedstrijd voor Feyenoord tot nu toe. Hij vond zelf in ieder geval van wel. Igor Paixão was in De Grolsch Veste goed voor drie goals en twee assists en leidde zijn ploeg naar een 2-6 overwinning op directe concurrent FC Twente.

Gisteren om 12:00 door Hugo Heinen

Hoewel in ietwat extreme mate, was het duel in Enschede een wedstrijd die symbool stond voor het seizoen van de Braziliaan. Vrijwel al zijn ploeggenoten gaan op en neer gaan qua prestaties, is de linksbuiten zelf al het hele seizoen constant. Zo constant dat hij zowel qua doelpunten als qua assists al in de dubbele cijfers staat.

Hattrick

Na de hattrick in Enschede staat de teller op elf voor wat betreft het doen laten bollen van het net. Negen keer was het in de Eredivisie al raak, twee keer scoorde Paixão in de Champions League. In de competitie scoorde alleen Oliver Edvardsen tot nog toe vaker onder de buitenspelers. De kersvers Ajacied staat op elf Eredivisietreffers. 

Wat betreft afgevuurde schoten is de dribbelaar wel koning onder zijn collega-buitenspelers. Paixão probeerde dit seizoen 53 keer een doelpunt te maken. Alleen Luuk de Jong (57), Sem Steijn (58) en Tobias Lauritsen (63) staan op dat lijstje boven hem. De statistiek bevestigt het opportunistische beeld dat de gemiddelde kijker van de Feyenoorder lijkt te hebben.  

Gouden combinatie

En wie opportunisme kan koppelen aan kwaliteit, heeft een gouden combinatie in handen. Die goal tegen AC Milan bijvoorbeeld, veel spelers hadden het niet eens geprobeerd. En het zijn niet alleen afstandsschoten. In Tukkerland bewees hij zondag ook een klinische afmaker in de zestien te kunnen zijn.

Naast het afmaken van kansen, creëerde hij er tegen Twente ook weer genoeg. Na afgelopen weekend staat de vleugelaanvaller op 51 gecreëerde kansen, ook in dit geval zijn er slechts drie Eredivisiespelers die er meer noteren. Te weten: Joey Veerman (53), Souffian El Karouani (54) en - toch wel opvallend - Mats Köhlert (59). 

Minuten, veel minuten

Cruciaal voor al die topnoteringen in de diverse lijstjes is het aantal minuten dat Paixão dit seizoen maakt. Want ook op dat gebied valt hij buiten de trend van de Feyenoord-selectie. In de competitie miste de smaakmaker dit seizoen nog geen wedstrijd. Van de 25 wedstrijden die er tot nog toe gespeeld zijn stond hij er 24 in de basis en maakte hij er 18 helemaal vol. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.