Bijna een miljoen werd er afgelopen zomer overgemaakt naar Almere om de controlerende middenvelder over te nemen. Hoewel dergelijke sommen steeds vaker neergelegd worden door clubs 'in de marge', toch een behoorlijk bedrag voor een promovendus. Het was pas in speelronde 5 toen Resink zijn debuut in de Euroborg maakte, de openingswedstrijden had hij namelijk nog voor Almere City gespeeld, waar hij het seizoen ervoor een van de uitblinkers was geweest.
Zeven keer op rij verliezen
Dat er een transfer aan zat te komen, leek toen al wel duidelijk, alleen duurde het allemaal wat langer dan gepland. Misschien was het daarom dat Resink niet meteen zijn draai vond in Het Hoge Noorden. Aan minuten en vertrouwen geen gebrek, maar zo imponeren als onder Alex Pastoor was gelukt, lukte onder Dick Lukkien nog niet. In een geoliede machine kwam de 21-jarige Amsterdammer dan ook niet terecht; na zijn debuut tegen Feyenoord (2-2) verloren de Groningers zeven keer op een rij.
Het was in november tegen Sparta dat er eindelijk weer gewonnen werd en Resink voor het eerst een wedstrijd volmaakte in het groen en wit. Sindsdien lijkt zich een opmars te hebben ingezet. In die periode ervoor sprak hij veel met de staf. Lukkien liet in gesprek met VI weten dat Resink zich bijzonder kwetsbaar opstelde. Twijfels waren er bij de Noord-Hollander over zijn voetballende vermogen, die Lukkien trachtte weg te nemen. Dat laatste lijkt aardig gelukt.
Geen twijfels meer
Want niet alleen met intercepties en het winnen van duels, maar ook steeds vaker met oplossingen vooruit laat Resink zich de laatste weken aan het Eredivisie-publiek zien. Opeens is de zeven ton die na het plotse vertrek van Laros Duarte aan Almere City betaald werd eerder een zacht prijsje dan een overdreven bedrag. Waar het eerst twijfels waren op sociale media, zijn het nu 'appreciation posts' die de tendens rondom zijn persoon bepalen. En veel belangrijker: ook Resink zelf lijkt een stuk zekerder van zijn zaken.