De zoon van Joris is namelijk pas zeventien. Nadat de centrumverdediger al op zijn zestiende debuteerde in De Kuip, mocht hij nu voor het eerst in de basis starten tegen Ajax. Dat was vanwege de absentie van Rafael Behounek, die vanwege een schorsing niet mocht starten tegen de koploper. En tegen de aanstaande kampioen hield Mathijsen zich eigenlijk prima staande, tot dat ene momentje van onoplettendheid bij de 1-1 van Oliver Edvardsen.
Toestemming van ouders
Na 75 minuten was het basisdebuut van de nummer 48 van Willem II voorbij. Na afloop gaf hij toe dat de club van tevoren uitvoerig contact had gehad met zijn ouders, om te bepalen of hun kind er mentaal klaar voor zou zijn. Die vraag werd door vader Joris (momenteel technisch directeur bij ADO Den Haag) en moeder Christel met ja beantwoord. 'Ze hebben het goed met elkaar besproken', lichtte de nieuweling na de wedstrijd toe voor de camera's van ESPN.
Peter Maes was na afloop positief over zijn pupil, die zijn jeugdigheid zou omzetten in een stukje volwassenheid. Dat bleek ook uit het feit dat Mathijsen al na acht minuten op geel kwam te staan, maar het daarna toch nog zeventig minuten volhield. Wellicht zal het een aanzet zijn tot meer minuten in het slot van het seizoen, waarin Willem II zoals bekend nog vol aan de bak moet. Het gat met plek vijftien bedraagt inmiddels zeven punten, waardoor een vader/zoon-clash in de play-offs serieus tot de mogelijkheden behoort.
Twee gezichten
Iets wat toch weinig mensen in de winterstop hadden gedacht. ADO had een vrij dramatische eerste seizoenshelft achter de rug in de Keuken Kampioen Divisie, terwijl Willem II de competitiehelft één in het linkerrijtje afsloot in de Eredivisie. Al met al is het zo niet het meest rustige debuutseizoen voor de verdediger die al op zijn negende in de jeugdopleiding van de Tilburgers terechtkwam. Volgende week zaterdag een nieuwe kans voor Maes, Mathijsen en Willem II, tegen NEC. Al is Behounek dan wel weer terug. Even geduld dus weer, voor de in 2007 geboren Mathijsen.