Laatste nieuws
13.13Nieuwe chaos bij Vitesse: aandeelhouders 'ontslaan' directie en RvC
13.00Wanneer en waar wordt de Conference League-finale van 2026 gespeeld?
12.58Groningen-directeur Van Mosselveld loopt leeg: 'Wij zullen dit niet accepteren'
12.55Uitzinnige Schreuder kan geluk niet op: 'Het is echt fantastisch'
12.50Onbegrip over transferplannen Cruijff bij Ajax: 'Hij verdoet zijn tijd'
12.50Groningen-supporters niet welkom in Volendam voor duel met Ajax, ook Willem II-fans geweerd
12.49Nederlands tintje in Europa League-finale: Eredivisie-arbiter aangewezen als VAR
12.35Van der Gijp: 'Als Johan Cruijff nog trainer was van Barca, ging hij daarnaartoe'
12.30Rondje Eredivisie: 'Ajax gaat niet Europa in'
12.18Visioen van Koeman junior komt uit: 'Vraag maar aan mijn vader'
12.13Courtois nieuwe mede-eigenaar van Spaanse promovendus: 'Toekomst begint vandaag'
12.10'Competitievervalsing en shitshow': fans woest door nieuws over FC Groningen-fans
12.07Van den Brom trots op seizoen met FC Twente: 'Doelstelling is behaald'
12.05Ook Willem II niet welkom in Volendam: 'Club in nauw contact met FC Groningen'
12.03Einde verhaal voor Malacia bij Manchester United
12.00Joey Veerman verkozen tot VI's Speler van het Jaar
12.00WK-watch: zorgen om Memphis en Timber, mysterieuze absentie derde Oranje-ster
12.00Joey Veerman verkozen tot VI's Speler van het Jaar: dit is waarom
11.51Inter-preses Marotta glimlacht om sneertje van Milan-eigenaar
11.50Slechts 13.000 inwoners, wel een Bundesligaclub: opmars Elversberg compleet
11.46Ook Willem II-supporters niet welkom in Volendam bij finale play-offs
11.32Veldman ziet kansen voor Heerenveen: 'Mooie uitdaging voor ons'
11.30Önal wint weddenschap van ploeggenoot: 'Dat wordt betalen'
11.29Ajax-trainer García gaat niet mee met voorstel van journalist: 'Geen goed idee'
11.16Sneijder en Van der Vaart komen eigen podcast: 'Wij hebben een bizarre connectie'
11.16Sneijder en Van der Vaart lanceren podcast: 'Wij hebben een bizarre connectie'
11.15FC Groningen verbolgen over uitsupportersverbod in play-off tegen Ajax
11.15Uitfans van FC Groningen niet welkom tegen Ajax, club beraadt zich op stappen
11.10Prachtig: Galgenwaard eert Ron Jans op grootse wijze bij afscheidswedstrijd
11.09Conte hint naar vertrek bij Napoli na kwalificatie voor CL
11.00'Niemand mag zeggen dat we onverdiend op deze plek staan'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax strandt in de play-offs en haalt geen Europees voetbal'
11.00Oefenduels en 'pre-camp' in New York: zo bereidt Oranje zich voor op het WK 2026
11.00WK-paspoort: maak kennis met Mexico
10.59Steijn wordt bij afscheid bedankt door Sparta
Resultaten x
binnenland
Foto: Pro Shots

De opmars van Younes Taha zet FC Twente voor een keuze

Met twee assists had Younes Taha zondag een hoofdrol in de 2-1 overwinning van FC Groningen op NEC. Zijn optreden leverde niet alleen drie punten op voor zijn tijdelijke werkgever, maar pakte indirect ook gunstig uit voor FC Twente, de club waar hij nog altijd onder contract staat. Door de nederlaag van NEC klom Twente namelijk over de Nijmegenaren heen op de ranglijst. Een dubbelslag met een gouden randje dus.

13-05-2026 17:00 door Julian Heijtbrink

De 23-jarige Amsterdammer begon zijn loopbaan bij De Volewijckers en belandde via de jeugd bij FC Volendam. In het vissersdorp kwam hij niet tot minuten in het eerste elftal, waarna PEC Zwolle hem in 2022 oppikte. Dat was het jaar waarin Zwolle degradeerde naar de Keuken Kampioen Divisie, maar Taha speelde een belangrijke rol in de directe terugkeer naar de Eredivisie. Met veertien doelpunten en twee assists viel hij nadrukkelijk op. Zijn prestaties bleven niet onopgemerkt. FC Twente betaalde 1,2 miljoen euro om hem over te nemen van PEC Zwolle. Binnen een jaar maakte Taha zo de stap van de Keuken Kampioen Divisie naar de subtop van de Eredivisie. In Enschede tekende hij een contract tot medio 2027.

Zijn eerste seizoen bij de Tukkers leverde minder indrukwekkende cijfers op dan zijn jaar in Zwolle. Taha kwam tot twintig optredens, waarvan slechts twee als basisspeler. In zijn tweede seizoen kreeg hij te maken met een zware tegenslag: een scheenbeenbreuk hield hem ruim een half jaar aan de kant. Eind maart maakte hij zijn rentree. Met Twente bereikte hij de play-offs om Europees voetbal, maar in de finale bleek AZ te sterk. Het waren voorlopig zijn laatste minuten in het shirt van de Enschedeërs.

Afgelopen zomer werd besloten dat een verhuur de beste stap zou zijn voor zijn ontwikkeling. FC Groningen nam hem voor één seizoen over, zonder optie tot koop. In het noorden groeide Taha uit tot een vaste waarde onder trainer Dick Lukkien. Van de 33 competitiewedstrijden miste hij er slechts één, vanwege een schorsing na zijn vijfde gele kaart. Zelfs toen hij afgelopen week kampte met enkelklachten, verscheen hij tegen NEC gewoon aan de aftrap.

Foto: Pro Shots

Zijn impact in Groningen is niet alleen zichtbaar in doelpunten en assists, maar ook in de onderliggende cijfers. Met negen assists behoort hij tot de meest productieve aangevers van de Eredivisie. Slechts vijf spelers leverden er meer. Daarnaast creëert hij veel kansen, zoekt hij vaak het doel op en grossiert hij in voorzetten. Opvallend is ook zijn arbeid: met 561 sprints voert hij de sprintlijst van de Eredivisie aan. Nummer twee, PEC Zwolle-aanvaller Koen Kostons, bleef steken op 529.

De sterke prestaties van Taha zijn ook buiten Nederland opgevallen. Volgens berichtgeving staat hij in de belangstelling van onder meer Schalke 04 en RSC Anderlecht. FC Twente bevindt zich daardoor op een belangrijk kruispunt. De club kan zijn contract verlengen om zijn marktwaarde veilig te stellen of kiezen voor een verkoop. De vraagprijs zou tussen de drie en vijf miljoen euro liggen. Diverse media melden dat Twente inmiddels in gesprek is met de 23-jarige aanvaller over zijn toekomst. Waar Taha komend seizoen speelt, moet de komende periode duidelijk worden.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.