Laatste nieuws
08.30Read onafscheidelijk van gekregen wedstrijdshirt: 'Hij is echt een voorbeeld voor mij'
08.25Zwaargewonden bij feestvreugde om promotie Duitse voetbalclub
08.18Pasveer wil afrekenen met klein trauma bij Ajax: 'Dat wrijft wel een beetje'
08.15Live Transfers: Chelsea en Man United willen Barça-talent, Inter zwaait duo uit
08.00Boskamp: 'Het knaagt aan mijn voetbalhart, een bende mafketels is het'
07.55Flamingo krijgt hulp van 'topverdediger': 'Van hem kan ik heel veel leren'
07.45Voormalig Ajax-spelers gevraagd naar tips bij NEC: 'Uiteraard probeer je iets...'
07.38Wederopstanding bij Ajax: 'Alles zag er heel duister uit, ik moest heel diep gaan'
07.30Flamingo zet titel niet uit het hoofd: 'Willen bij Feyenoord druk op Ajax opvoeren'
07.00Newcastle deelt gratis bier uit aan fans tijdens cruciaal duel met Chelsea
06.30Simonis zet Antman op scherp: 'Het was een 6 voor de moeite'
06.15Ajax begint mogelijk aan kampioensduel: landstitel in één scenario zondag een feit
06.00Gaaei, symbool van Amsterdamse wederopstanding: 'Besefte dat er meer is dan voetbal'
00.20Messi-achtige solo van Eredivisie-verdediger: 'Dan wordt het zwart voor mijn ogen'
00.15Fraser zeer kritisch ondanks zege: 'Als je kijkt naar de laatste wedstrijd...'
00.05RKC heeft weer hoop, matchwinner Sierhuis, prachtgoal Van Bergen: samenvattingen eredivisie

Gisteren

23.59Verlost na historische droogte: Van Bergen maakt 'mooiste goal uit carrière'
23.57Fortuna-uitblinker hoopt op Europees voetbal: 'Het is niet vanzelfsprekend dat...'
23.50Almere City thuis onderuit tegen Sparta, handhaving nog verder weg voor hekkensluiter
23.50Pavlidis redt Benfica in Portugese kampioenskraker tegen Sporting
23.48De gekte barst los bij HSV: 'Zeven jaar hebben we hierop gewacht'
23.45Almere móet winnen van Fortuna en AZ: 'We blijven erin geloven'
23.35Voormalig Groningen-aanvaller Sørloth maakt snelste hattrick ooit in La Liga
23.35Fortuna verslaat veilig NAC en onderstreept ambitie voor ticket Europese play-offs
23.29CL-ticket voor Marseille en Monaco, degradatiestrijd blijft spannend
23.29VI Live: CL-ticket voor Marseille en Monaco, degradatiestrijd blijft spannend
23.18Voormalig Twente-speler verbreekt records: beter dan Lang, De Ketelaere én Perisic
23.10Müller krijgt bierdouche en spreekt Bayern-fans toe: 'Ik zal jullie missen'
23.10Been tipt Sparta-uitblinker bij Eredivisie-top: 'Feyenoord heeft Jörgensen gehad'
23.05RKC grijpt strohalm met zege op tiental Heerenveen, verschil met Willem II drie punten
23.05Leipzig grijpt naast Champions League, Hamburger SV terug in de Bundesliga
23.00VI Live: Marseille kan CL-voetbal vanavond veiligstellen
23.00VI Live: Marseille geeft definitief CL-voetbal uit handen
22.59Sterk uitgekleed PSG wint met ruime cijfers bij Montpellier
22.56Sparta rekent af met Almere en blijft in race voor play-offs
Resultaten x
buitenland

Waarom heeft Engeland twee bekertoernooien?

Rodri, de kersverse Ballon d'Or-winnaar, uitte begin dit seizoen nog samen met vele andere voetballers hun onvrede over de overvolle speelkalender. Inmiddels zit Rodri het hele seizoen aan de kant met een kruisbandblessure, maar speelt zijn ploeg Manchester City vanavond alweer zijn zoveelste wedstrijd: de achtste finale van de League Cup tegen Tottenham Hotspur. De formatie uit Londen hoeft hun borst niet nat te maken, want Guardiola kondigde in een persconferentie in september aan, geen energie in dit bekertoernooi te steken. Niet gek, want later in het seizoen wordt er ook om de FA Cup gestreden. Waarom zijn er twee bekertoernooien in Engeland?

30-10-2024 12:00 door Sjors Spijkers

Om de FA Cup wordt als sinds 1870 gestreden in Engeland en wordt daarom beschouwd als de oudste voetbalbeker ter wereld. De League Cup bestaat pas sinds 1950. Het tweede bekertoernooi werd in het leven geroepen omdat het in de jaren vijftig slecht ging met de populariteit van het voetbal in Engeland. Dat had weer gevolgen voor de financiële situaties van de clubs. Daarom besloot de EFL, het orgaan wat verantwoordelijk is voor de Engelse betaalvoetbalcompetities, een tweede bekertoernooi te introduceren, om zo met meer wedstrijden meer geld voor de clubs te genereren. Zo draait het voetbal dan toch maar weer om geld. 

Verschillen League Cup en FA Cup

Ondanks dat het twee Engelse bekertoernooien zijn, zitten er degelijk veel verschillen tussen beiden. Zo doen er aan de League Cup alleen de 92 Engelse profclubs die in de vier hoogste competities spelen mee.Terwijl je de FA Cup beter kunt vergelijken met de KNVB beker, waar ook amateur ploegen aan mee mogen doen. De FA is namelijk de bond voor het gehele Engelse voetbal. Ten tweede worden de halve finales van de League Cup over twee wedstrijden gespeeld. In de FA Cup worden de halve finales afgewerkt op neutraal terrein, namelijk Wembley. Daar waar ook de finales van beide bekertoernooien plaatsvinden. Daar waar de League Cup ooit in het leven werd geroepen om meer geld te genereren voor de clubs, is dat niet terug te vinden in het prijzengeld. De winnaar van de League Cup kan slechts honderd duizend pond opstrijken. Ter vergelijking: de winnaar van de FA Cup ontvangt twee miljoen pond. Daarnaast ontvangt de winnaar van de FA Cup ook een plekje in de Europa League, waar winst van de League Cup geen enkele Europese plek oplevert. Sinds dit seizoen is er een verschil minder tussen beide toernooien. Traditioneel werd er bij een gelijkspel in de FA Cup een returnwedstrijd gespeeld, terwijl het in de League Cup gewoon verlengen werd. Door de protesten van de overvolle speelkalender stapt de FA Cup van de returnwedstrijden af en wordt er na een gelijkspel ook gewoon verlengd. Het laatste verschil is misschien wel het grootste verschil tussen beide bekertoernooien. De FA Cup is veel meer prestigieus dan de League Cup. Dat komt mede door de rijke geschiedenis van het bekertoernooi. De FA Cup wordt terecht gezien als hét bekertoernooi van Engeland. Daar waar de League Cup vaak wordt weggezet als 'Mickey Mouse Cup'.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Stef Nijland, bescheiden technicus
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.