Laatste nieuws
12.10Serieuze zorgen om situatie bij Ajax: Marijn Beuker wordt gevraagd in actie te komen
12.04Boskamp: 'Van mij mag hij komen, maar Feyenoord heeft al twintig middenvelders'
12.00Sneijder wekt verbazing in Engeland: 'Waarom zou je jezelf voorschut zetten?'
11.50Grote stunt niet uitgesloten in kwartfinale CL: 'Ik zou het niet raar vinden...'
11.37Acht jaar na legendarische remontada treffen Emery en Luis Enrique elkaar weer
11.30Gijp ziet 'zelfoverschatting' bij Nederlandse coach: 'Denken dat het jou wel lukt'
11.27'Brazilië reserveert miljoenen voor bondscoach, Juve kijkt naar Lookman'
11.26Feyenoord ziet transfertarget uitblinken: 'Dat is het laatste wat ze willen'
11.18'Twente ziet huurling niet meer terug, ook financieel extraatje voor Go Ahead'
11.05Birmingham met ex-Eredivisionisten zeker van promotie naar Championship
11.00Zo hoog is de odd voor een stunt van reuzendoder Aston Villa bij CL-favoriet PSG
11.00Clubicoon Sol gelooft in goede afloop Willem ll: ‘Terugkeren is mijn droom'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Real gaat de 3-0 achterstand wegpoetsen in Madrid'
10.50Rudi Völler stelt pensioen nog even uit
10.47'Braziliaanse bond scout ideale bondscoach en wil snel 2,5 miljoen aftikken'
10.45Crisis Willem II richting kookpunt: fans roepen om vertrek Maes
10.38COLUMN: Over de afgelopen week
10.35'Braziliaanse bond reserveert miljoenenbedrag voor nieuwe bondscoach'
10.25'Inter kan werkelijk alles nastreven en is een van de beste clubs van Europa'
10.20Kraay spot opvallende ontwikkeling bij Van Persie: 'Jij gelooft me niet, maar...'
10.10Ajax-talent ziet internationale droom 'nu al' uitkomen: 'Dat had ik niet gedacht'
10.00Kortsmit baart opzien met blunder: 'Alsof je uitprobeert wat je op Youtube ziet'
09.59PSV treft Almere City pas voor de tweede keer in eigen huis
09.53'Ambitieuze Championship-manager topkandidaat bij Leipzig van Simons en Banzuzi'
09.50Kompany moet het ontgelden bij Duitse media: 'Hij heeft het verprutst'
09.49Wedstrijd tegen Almere City onder leiding van Lindhout
09.39Feyenoord treft angstgegner in Sittard
09.36Real Madrid-ster opvallend nederig: 'Arsenal had nog veel meer kunnen scoren'
09.25Kraay: 'Kan niet anders of hij is ook naar de gallemiezen geweest na Ajax'
09.24Wedstrijd in Sittard onder leiding van Bos
09.20Weerzien in programma Oranje Leeuwinnen: wanneer begint het EK 2025?
09.19'Master of setpieces' Arsenal scoort éindelijk weer vanuit directe vrije trap
09.19'Master of setpieces' Arsenal scoort éindelijk weer directe vrije trap
09.19Moder kiest beste trainer uit loopbaan: 'Liet ons bijna letterlijk dood werken'
09.17Wedstrijd in Tilburg onder leiding van Nagtegaal
Resultaten x
column

Lang leve de niet-Mickey Mouse-competitie

De Eredivisie een Mickey Mouse-competitie? Grote onzin. Nergens in Europa is het zo spannend als hier. Met als absolute climax de komende speelrondes, omdat bovenin en onderin nog lang niet alles is beslist.

08-04-2013 13:56 door Redactie ELF Voetbal

Natuurlijk ligt in het buitenland het niveau vele malen hoger. Maar de bedoeling van een competitie is toch echt dat er wat tegenstand aan de koplopers en uitdagers wordt geboden. Daarvan is alleen maar sprake in ons kikkerlandje.

Bayern München was in Duitsland al met de oktoberfeesten kampioen. In Spanje - het nieuwe Schotland - gaat het er alleen nog maar om of de nummer drie 30 of 40 punten achterstand op de titelwinnaar heeft en in Italië is het na twee omkoopschandalen gewoon weer Juventus wat de klok slaat. En vanavond wordt Manchester United tegen nummer twee en stadsgenoot City zo goed als landskampioen.

In de Eredivisie is het daarentegen al jaren nagels bijten en billenknijpen. Niemand is in maart al veilig of zeker. Ok, Willem II staat op degraderen, VVV moet de Nacompetitie in en FC Twente en FC Utrecht gaan voor Europees voetbal strijden in de play-offs. Maar daar is alles wel mee gezegd.

Vitesse en Feyenoord kunnen nog kampioen worden, nummer 12 NAC Breda kan nog degraderen. Dat alleen al maakt van de Eredivisie een volwaardige en respectabele league. Dit in tegenstelling tot de speeltuinen in het buitenland, waar tegenstanders als kanonnenvoer dienen voor de ver uitgelopen koplopers.

PSV-Ajax van komend weekend wordt uiteraard belangrijk, maar zeker niet bepalend. RKC-Feyenoord, Feyenoord-Vitesse, NAC-Ajax, AZ-PSV en FC Twente-PSV volgen nog. Wie durft met zekerheid een winnaar in deze confrontaties aan te wijzen?

De kleinste details zullen het grootste verschil gaan maken. Dingen die nu ogenschijnlijk niets voorstellen, geven straks de doorslag. Let maar op. De snelle terugkeer van Lex Immers bijvoorbeeld, een schorsing voor Wilfried Bony, een rode kaart voor Kenneth Vermeer, de koningsrol van Mark van Bommel die op het allerlaatste moment alsnog volledig wordt geaccepteerd door zijn medespelers.

Hoe dan ook; zo saai en voorspelbaar als in het buitenland wordt het in Nederland in ieder geval niet. Een heerlijkheid voor de neutrale voetballiefhebber, een hel voor de supporter met een clubhart. Die kan de komende weken onmogelijk rustig slapen.

Om de lijn - ooit op deze plek ingezet door hoofdredacteur Jan Hermen de Bruijn - voort te zetten, is deze stand vlak na speelronde 34 alles behalve ondenkbaar.

Ajax           72
Vitesse       72
Feyenoord   70
PSV            68

Tenzij…. Ach ja, zo kunnen we bezig blijven. Heerlijk toch?




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
transfergeruchten Laatste: Welke topclub gaat de Zweedse revelatie Alexander Isak inlijven?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.