Laatste nieuws
22.503-0 zege krijgt mogelijk een staartje voor FC Barcelona: Osasuna gaat in beroep
22.44De Leeuw komt met bijzondere biervergelijking na razendsnelle goal
22.41Kogel door de kerk: bondscoach Brazilië ontslagen na blamage tegen Argentinië
22.37Emegha scoort na doelpuntloze interlandperiode wel in Ligue 1
22.37Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz beslist over Tillman en Veerman tegen Ajax
22.30Excelsior houdt met simpele zege zicht op rechtstreekse promotie en zet ADO onder druk
22.30Brazilië ontslaat bondscoach Dorival na afgang tegen Argentinië in WK-kwalificatie
22.28Leverkusen nadert koploper Bayern München tot op drie punten in Bundesliga
22.15Cambuur en Excelsior winnaars van vrijdagavond, Telstar wint nipt van Vitesse
21.58Vermoedelijke opstelling Ajax: Farioli kiest Lang-afstopper en 'tien' tegen PSV
21.55Cruciale zege Cambuur op De Graafschap, simpele winstpartij Excelsior
21.50Gekrenkte De Jong hoort 'kippenvanger' 'gekke dingen' roepen: 'Zie deze man nooit'
21.48Vernedering tegen Argentinië is de druppel: Dorival weg bij Brazilië
21.47Must see: Hamer ramt de bal geweldig in de kruising uit een vrije trap
21.40Spannende dagen voor Bruns in aanloop naar Twentse derby
21.35Bosz weet reden van koppositie Ajax: 'En omdat PSV veel punten verspeelde'
21.14Bosschaart komt superlatieven tekort voor Feyenoorder: 'Barça? Niet onredelijk'
21.12Shirtsponsor-onderzoek: Real Madrid blaast alles en iedereen omver
21.10Brobbey nog maar vier goals in de Eredivisie: ‘Maakt mij niet uit wie er scoort'
20.55De Jong over harde kritiek van geldschieter: 'Denk dat hij nog nooit gevoetbald heeft'
20.55De Jong geconfronteerd met kritiek van geldschieter: 'Lastig als hij ook in het bestuur zit'
20.55Ajax-aanwinst maakt indruk op Emanuelson: 'Altijd wel vroeg op de club, hè'
20.55Onzekere toekomst voor Feyenoord-verdediger: 'Ik ben erg blij hier'
20.33Ajax-sterkhouder volop bezig met rentree: 'Veel op de club, snel terugkeren'
20.20Afzwaaiende Vertonghen en Alderweireld moeten afscheidstournee uitstellen
20.00Praat mee op VP: SC Cambuur - De Graafschap
19.53Afrikaanse bond vindt maand voor toernooi nieuwe organisator
19.48Driessen heeft opvallend advies voor Ajax: 'Benieuwd of ze daaraan meewerken'
19.30Praat mee op VP: Bayer Leverkusen - VfL Bochum
19.25Doemscenario: Kuijt kan dit weekend al degraderen met Beerschot
19.25Kuijt kan dit weekend al degraderen met Beerschot: 'Niet in een hoekje gaan huilen'
19.14Van Persie gaat in op werkwijze en noemt Van Gaal: 'Soms even slikken'
19.10Kieft laakt 'te fysieke' Brobbey: 'Dat moet hem aan het denken zetten'
18.53'Turkse geruchten ontkracht: PSV-bod op Oosterwolde 'onzin''
18.45Lingr alweer vertrokken bij Slavia Praag, Lucca genoemd in Engeland
Resultaten x
cultheld

Hiphop Pinto, aan de knoppen bij FC Barcelona

Wat hebben de Braziliaanse Ronaldo, Pavel Nedved, Fabio Cannavaro, Hernán Crespo, Zlatan Ibrahimovic, Gianluigi Buffon en Ruud van Nistelrooij met elkaar gemeen? Allemaal wonnen zij nooit de Champions League. Zo bezien (en alléén zo bezien) mogen zij niet eens in de schaduw staan van José Manuel Pinto.
24-01-2018 07:00 door Geert Beckers

Vlechten lopen in strakke banen over zijn hoofd, als wijnranken. Soms bovendien in een ingewikkeld model en daarmee een prima exercitie voor de geoefende labyrintpuzzelaar. 

José Manuel Pinto maakte zelf ook deel uit van een FC Barcelona-puzzel. Een puzzel waarvan alle stukjes onder Pep Guardiola naadloos in elkaar vielen. Tussen 2008 en 2014 was hij onderdeel van een team dat de sport veranderde. Een team dat de wereld deed kennismaken met tiki-taka. Dat alle prijzen won die er te winnen zijn. Oké, misschien eerder ondanks dan dankzij de aanwezigheid van Pinto, maar hij won ze dus wel, die prijzen. Ook de Champions League, tweemaal zelfs.



De doelman uit het Andalusische El Puerto de Santa María was niet de meest getalenteerde speler in die extreem succesvolle Catalaanse selectie, zeker niet de beste, integendeel, maar zonder twijfel wel de meest efficiënte. Met slechts 35 wedstrijden, verspreid over zeven seizoenen, heeft Pinto een prijzenkast ter grootte van een zeecontainer kunnen vullen. Zeventien stuks in totaal. Dat is gemiddeld een prijs per twee wedstrijden. Vier keer LaLiga, twee keer de Champions League, drie keer de Copa del Rey, twee Europese en vier Spaanse Super Cups en twee keer de Wereldbeker voor Clubteams; José Manuel Pinto won meer prijzen met FC Barcelona als speler dan Pep Guardiola (zestien).

Zijn bijdrage aan dat succes leverde hij behalve in die 35 wedstrijden vooral náást het veld. In de kleedkamer. Pinto zat aan de knoppen bij een van de meest succesvolle teams in de geschiedenis van het voetbal. Letterlijk dan. Hij was verantwoordelijk voor de muziek die door de speakers in de kleedkamer schalde. Deels muziek van eigen makelij, soms hiphop, soms muziek door hemzelf beschreven als reggaetondancepop. Het was Pinto die de stemming in de kleedkamer bepaalde. 
 


En er is meer. Zo introduceerde hij de 'cobrakiss', een begroeting waarbij hij met zijn hand een cobra vormde door zijn vingers bij elkaar te klemmen en een happend gebaar te maken. Gretig overgenomen door onder anderen goede vriend Lionel Messi. Pinto en De Vlo zouden volgens geruchten zelfs zo goed bevriend zijn dat die laatste tijdens diens contractonderhandelingen eiste dat ook Pinto voor de club behouden bleef. 

 

MUZIEK

Tot 2014 dus, toen Pinto op 39-jarige leeftijd zijn handschoenen definitief inwisselde voor het mengpaneel. Alle aandacht ging op zijn muziek. Muziek die bij Sierd de Vos de vraag opriep of Pinto ook bij het bedienen van zijn geluidsapparatuur zijn keepershandschoenen aanhoudt.

Smaken verschillen kennelijk. De muziek van Pinto, artiestennaam Wahin, is te horen in de bioscoopfilm The Fate of the Furious, deel acht van de bekende The Fast and the Furious-serie. Ook leverde hij de soundtrack Papi Papi voor de Ice Cube-komedie Ride Along 2 en verzorgde hij de muzikale begeleiding voor een documentaire over het gouden FC Barcelona waarvan hij deel uitmaakte. Dáár kreeg hij overigens géén prijs voor.



 




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Jordi Paulina?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.