Laatste nieuws
17.05Van Persie reageert na onthulling Bosschaart: 'Hadj Moussa voelt zich goed'
17.00VP-voetbalkantine: 'PSV gaat de titelstrijd spannend maken en winnen van Ajax'
16.56FC Utrecht - SC Heerenveen door actie van thuisclub nu al prachtig duel
16.54'Voormalig Ajax-spits Lucca wekt interesse uit Premier League-top'
16.47FCUpdate in het kort: Slavia Praag verkoopt Lingr, Feyenoord profiteert mee
16.45Van Hanegem ziet 'bange' Ajacieden voor kraker: 'Weet je wat gek is?'
16.40Wonder van Arnhem: dit is hoe Vitesse volgend seizoen in de Eredivisie speelt
16.40Bosz wil Amsterdammers mes op de keel zetten: 'Dat durf ik te stellen over Ajax'
16.30PSV en Ajax in ultieme clash: 50x je inleg wanneer jouw ploeg scoort!
16.25Utrecht-brief 'knaagde' aan Toornstra: 'Had er een paar mindere dagen om'
16.21NAC krijgt nog meer goed nieuws na deal met hoofdsponsor
16.16PSV - Ajax is géén cruciale wedstrijd, meent Farioli: 'Nog 24 punten te gaan'
15.58Osasuna vecht nederlaag aan: 'Barça-speler had niet op het veld mogen staan'
15.57AZ-middenvelder Clasie 'flinke tijd' eruit, misschien niet op tijd fit voor bekerfinale
15.41'Oud-Ajacied Lorenzo Lucca op radar van top-drie PL-club'
15.40Ook goed nieuws uit Feyenoord-ziekenboeg: tweetal kan spelen tegen Go Ahead
15.18Osasuna tekent beroep aan tegen Barcelona vanwege meespelen Martínez
15.12Slecht nieuws voor Feyenoord: Van Persie moet aanvaller missen tegen Go Ahead
15.07AZ ziet Clasie wegvallen, bekerfinale wordt race tegen klok
15.06AZ moet Clasie 'een flinke tijd' missen: 'Geblesseerd, onzeker voor bekerfinale'
15.01Ancelotti kent datum strafzaak en slaat terug naar Tebas
14.58Van Persie gebruikt lessen Van Gaal en had vrijdag wat speciaals voorbereid
14.56Bosz is blij na roerige week weer over voetbal te praten en heeft Tillman terug tegen Ajax
14.55Dubbele comeback in degradatiekraker: 'Amine heeft het gevoel dat hij is gemist'
14.55Dubbele comeback bij Willem II: 'Amine heeft het gevoel dat hij is gemist'
14.55Spaan maakt zich hard voor rentree 'hartelijke man' bij Ajax: 'Haal hem terug'
14.42Farioli tevreden met tweede plaats bij Ajax: 'Gisteren gesprek met Kroes gehad'
14.35Bosz schrok van tbc-besmetting bij PSV: 'Echt wel groot thema geweest'
14.32Boost voor PSV en Bosz: Tillman is terug en kan spelen tegen Ajax
14.25Domper voor Feyenoord: Ueda en Bueno missen hervatting Eredivisie
14.17NEC, Heracles én PEC azen op dezelfde trainer: 'Zondag ga ik knoop doorhakken'
14.12Farioli: 'Jullie vergelijken graag, maar vorig jaar was gat met PSV 35 punten'
14.06Bosz legt druk bij PSV én Ajax: 'Geloof niet dat het in Amsterdam 'mogen' is'
14.05Meijer opnieuw geschorst bij NEC: 'Niet veel anders dan normaal'
14.05Bayern München overweegt 'grof nalatig' Canada voor de rechter te slepen
Resultaten x
cultheld

Ain't nobody, like Joe Ledley

Zijn baard heeft een dichtheid waar een deurmat jaloers op kan zijn. Maar Joe Ledley is meer dan alleen zorgvuldig gecoiffeerde gezichtsbeharing. Een portret van de publiekslieveling van Wales en Derby County.
28-03-2018 10:00 door Geert Beckers

Wanneer de fans van Derby County en Wales zingen 'Ain't Nobody (like Joe Ledley)' van Rufus en Chaka Khan, hebben ze volkomen gelijk. En uniciteit is een groot goed in een branche van eenheidsworst. Profvoetballers met miljoenen op de bank rijden in dezelfde auto's, eten in dezelfde restaurants, dragen dezelfde kleding en doen dezelfde dansjes. In een beroepsgroep waar authenticiteit en eigengereidheid net zo zeldzaam zijn als mannen in het basisonderwijs, weigert Joe Ledley zich te conformeren aan de meerderheid. 

Joe Ledley danst als Joe Ledley (en doet dat alleraardigst). Hij dost zich graag uit in driedelig maatpak, vlinderdas incluis, en stuurt dagelijks een oldtimer naar het trainingscomplex van Derby. En dat is toch een gek gezicht, op de parkeerplaats van een Championship-club. Links een grijze Mercedes, zo groot en hoog dat een instaptrapje geen overbodige luxe zou zijn. Rechts een minstens zo grote en gitzwarte Range Rover, met geblindeerde ramen om familie en/of maîtresse achter te verbergen. Daartussen, in de schaduw van de slagschepen van zijn teamgenoten: een groene Austin Cooper S uit de jaren '60. De begeleidende tekst bij de foto van deze bijzondere serie auto's op Ledley's Instagram-account: “Took the beast to work today”.

 

 

Took the beast to work today #AustinCooperS @w.d.wins

Een bericht gedeeld door Joe Ledley (@joe16led) op


Smaak

Joe Ledley heeft smaak. Ook in zijn wagenpark: een Porsche 356 uit 1963 en een Jaguar E-Type van zes jaar later. En zijn smaak reikt verder dan alleen een goede baard en mooie auto's. In Vogue eindigde hij als achtste in de verkiezing voor de best geklede speler op het EK van 2016. Tijdens de zomerstop is hij niet te vinden aan een afgehuurde tafel in een exclusieve discotheek op Ibiza, maar huurt hij met zijn gezin een charmante, klassieke vakantiewoning in Puglia. Zijn echtgenote kreeg met Kerst geen dure sieraden, cabriolet, of een ander cadeau met de waarde van een gemiddeld jaarsalaris zoals profvoetballers doorgaans plegen te geven, maar haar eigen trouwjurk stijlvol ingelijst.

Die echtgenote zelf, Ruby May Ridgeway, is overigens ook al geen straf voor het oog. In de zomer van 2016 huwde Ledley zijn jeugdliefde, nadat hij de dag ervoor in allerijl in een privévliegtuig was gestapt om de ceremonie te kunnen bijwonen. Het huwelijk stond namelijk gepland nét na de halve finale van het EK. Want ook Joe Ledley had het bij het prikken van een datum niet voor mogelijk gehouden dat Wales het in Frankrijk tot de halve finale zou schoppen. De huldiging in Wales moest hij laten schieten.

Dat Ledley überhaupt van de partij was tijdens dat EK mag een wonder heten. In dienst van Crystal Palace liep hij in de wedstrijd tegen Stoke City een scheenbeenbreuk op, 35 dagen voor de start van het EK. Precies zes weken later stond hij in de basis tijdens de EK-opening tegen Slowakije. 

Kort na het bereiken van de kwartfinale belde Ledley teammanager Gary Jacob met slecht nieuws. Hij wilde naar huis. Heimwee. Tot tranen toe geroerd smeekte Ledley de teammanager om een vlucht naar huis te boeken voor hem. De paniek bij Jacob was groot. Totdat Ledley's teamgenoten op de achtergrond hun lach niet langer konden inhouden en een einde maakten aan het toneelstuk. Het telefoontje was de straf die Ledley door de spelersgroep was toegewezen als boetedoening voor een ongeoorloofd dansje midden op de tafel in de kleedkamer. Beelden van die dans gingen viral en maakten Ledley eensklaps tot Wales' meest geliefde international. 



Hij is de enige voetballer wiens baard een eigen twitteraccount heeft. Een kleine elfduizend fans volgen @JoeLedleysBeard. Bij een verkiezing van het Beard Liberation Front voor de beste baard van Wales kreeg Ledley ruim zestig procent van de stemmen. Daarmee liet hij onder meer politici, muzikanten, acteurs en rugbyers achter zich. De baard van Joe Ledley is, net als de drager ervan, zo complimenteerde men de winnaar, de best mogelijke reclame voor Wales.




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Jordi Paulina?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.