Laatste nieuws
16.46'PSV gaat shoppen bij Feyenoord: versterking 'hard op weg' naar Eindhoven'
16.46De Bellinghams schrijven historie: Jobe in de voetsporen van broer Jude
16.40'Priske enkele maanden na Feyenoord-klus topfavoriet voor klus in topcompetitie'
16.30Konaté beleefde bijzonder moment na Liverpool-feest: 'Barstte bijna in huilen uit'
16.25'Dilemma voor Perisic: PSV-aanvaller kan mogelijk terugkeren naar topcompetitie'
16.23'Leicester City-icoon Vardy (38) wil in Premier League blijven'
16.15Feyenoord-aankondiging aanstaande: Steijn gespot op veelzeggende locatie
16.04Priske wordt topfavoriet genoemd voor trainersklus in Bundesliga
15.50Feyenoord zwaait stadionspeaker Houtman uit na laatste thuisduel
15.49De Mos kritisch op PSV'er: 'Moeilijk gemaakt door strijd met publiek aan te gaan'
15.45TV-gids Europese week: hier zijn de halve finales te zien
15.30Overzicht: degradanten en promovendi in Europa op een rij
15.25'Real Madrid overweegt zwakste schakel van Fantastic Four te verkopen'
15.15Hazard verruilt bal voor fiets: genieten van koud biertje na 225 kilometer
15.08Duitse voetbaliconen niet blij met Rüdiger: 'Schorsing in de dubbele cijfers'
14.56Overzicht: deze teams zijn al zeker van de Champions League
14.50Sprankje hoop in Eindhoven: 'Ik denk dat Ajax van Groningen gaat verliezen'
14.42Twee Feyenoorders in het Elftal van de Week
14.40'Premier League-klus lonkt voor Van Bronckhorst, ook Schmidt kanshebber'
14.40Live Transfers: Steijn gespot in Rotterdam voor keuring, transfer aanstaande
14.30CL Quiz: welke trainers (en vijf Nederlanders) haalden ooit de halve finale?
14.28PSV hofleverancier in Elftal van de Week
14.25Klaassen wijst op verschillen tussen Weghorst en Brobbey: 'Die maakt oorlog'
14.25'In de Arena een soort begrafenis, er hangt walm boven Ajax dat het mis kan gaan'
14.14'RKC wil snel opvolger Fraser presenteren en spot topkandidaat bij Twente'
14.13COLUMN: Alleen de uitslag was oké
14.00VP-Voetbalkantine: 'Edvardsen moet gestraft worden voor Goes-spandoek'
13.55Gemeente Liverpool bevestigt datum voor huldiging landskampioen
13.55Aanklager betaald voetbal start onderzoek naar omstreden spandoek Edvardsen met Goes
13.55'Bij Ajax hoeven ze zich niet zo veel zorgen te maken om het kampioenschap'
13.40Edvardsen moet vrezen na 'Goes-spandoek': aanklager start vooronderzoek
13.31Aanklager start vooronderzoek naar spandoek Edvardsen met Goes
13.30Matthäus en Hamann hebben genoeg van Rüdiger: 'Meteen uit de nationale ploeg'
13.29'Interesse neemt serieuze vormen aan: voormalig AZ'er op de radar bij Real Madrid'
13.18Lyrische Simonis liep naar tegenstander: 'Ik vind jou echt belachelijk goed, man'
Resultaten x
Buitenland

15 jaar Fan Club Barcelona

Dit jaar bestaat de Nederlandse Fan Club Barcelona vijftien jaar. De landelijke penya (Catalaans voor 'fanclub'), met onder haar ruim 1.000 leden ook Barça-fans uit Vlaanderen, laat dat niet onopgemerkt voorbij gaan en viert het derde lustrum met tal van jubileumacties.

04-07-2014 14:37 door Redactie ELF Voetbal

Opgericht als een spontane en ludieke geste tijdens de hoogtijdagen van het Barça van Louis van Gaal in 1999 zag de fanclub de komst van vele Nederlandse spelers naar Camp Nou in de daaropvolgende jaren als een bevestiging van de innige band tussen Nederland en Barcelona. Ook na het vertrek van de Nederlandse kolonie bleef de fanclub fier overeind; de komst van Ronaldinho en Frank Rijkaard betekende een forse stap naar een groter ledenaantal.

De leden konden zich prima identificeren met de vernieuwde 'Cruijff-speelwijze' van de blaugranas, die later door Pep Guardiola werd geperfectioneerd. De opkomst van Messi deed de rest; hij zorgde er met onder anderen Xavi en Iniesta voor dat FC Barcelona toonaangevend werd in de voetbalwereld.

Met de jaren is het draagvlak voor het organiseren van activiteiten steeds groter geworden. De kernactiviteiten van de vanuit Rosmalen opererende fanclub bestaan uit onder meer het, in eigen beheer, viermaal per seizoen uitgeven van een full colour glossy magazine, de uitgifte van een eigen club card, twee keer per jaar op wisselende voetballocaties een landelijke penyabijeenkomst (rond de wedstrijden tegen Real Madrid) en het in samenwerking met reispartner NBD Sports meerdere malen per seizoen organiseren van fanreizen naar Camp Nou.

Ook op Sociale Media en het wereldwijde web is de fanclub volop actief. De zeer uitgebreide internetsite www.fanclubbarcelona.nl, dagelijks voorzien van nieuwtjes, telt jaarlijks rond de 200.000 unieke bezoekers. Via een digitale nieuwsbrief worden de leden van aanvullend nieuws op de hoogte gebracht en op de Twitter-account volgen vele fans, die een wedstrijd van FC Barcelona om uiteenlopende redenen niet kunnen zien, deze via het live tweetverslag. Een zeer gewaardeerde service, mede waardoor deze account bijna 4.500 volgers telt.

De fanclub is bijzonder trots op haar ereleden. Zowel 'el Salvador' Johan Cruijff als Johan Neeskens sloten zich als erelid van harte bij de fanclub aan. Uit de bestuursgelederen van FC Barcelona deden dat de inmiddels ex-voorzitters Joan Laporta en Sandro Rosell ook. De fanclub heeft al vele jaren een samenwerkingsverband met de Johan Cruyff Foundation en toont daarmee haar maatschappelijke bewustzijn.

Het lidmaatschap van de fanclub bedraagt slechts € 39,95 per seizoen. Naast al hetgeen hiervoor genoemd, krijgt men bovendien 7,5% korting op het gehele assortiment van de Barcelona Fan Shop en € 40,00 korting per fanreis.

Met de uitgave van een extra dik jubileumnummer van het fanclubmagazine ging het feestjaar van start. Verder stonden de jaarlijkse give away, een verloting van een Barça-shirt onder de leden en een grote publieke Facebook-actie eveneens in het teken van het 15-jarig feest. In de loop van 2014 volgen nog meer jubileumacties.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.