Laatste nieuws
09.00Brian Brobbey schrijft geschiedenis met 'recordaantal van zes prijzen'
08.50'Voormalig ADO Den Haag-speler in beeld bij Barcelona'
08.47'Als ik nog zoveel jaar bij PSV mag voetballen, zou dat fantastisch zijn'
08.41Liverpool lijdt flink verlies in afscheidsjaar Klopp
08.30Bijzondere taferelen in KKD: 'Keeperstrainer zei gelijk: jij gaat op doel!'
08.11Ligue 2-aanvaller gaat de wereld over met fabuleuze omhaal
08.10Vermoedelijke opstelling PSV: drie wijzigingen voor weerzien met Go Ahead
07.50Toekomstige Oranje-bondscoaches genoemd: 'Logischer dan Ten Hag'
07.37Sierhuis richt zich tot Fortuna-selectie: 'Speel elk duel alsof het je laatste is'
07.30Van Persie komt in bijzonder lijstje en treedt in voetsporen van Koeman
07.26'Eerste veranderingen onder Van Persie: 'cultuurbewaker' De Wolf laat zich gelden'
07.08'Metamorfose bij PSV onvermijdelijk, onderlinge irritatie in spelersgroep'
05.47Vertwijfeling bij PSV, vertrouwen bij Ajax: titelstrijd is voer voor sportpsychologen
02.10Programma en stand eredivisie | PSV en Feyenoord vandaag in actie, koploper Ajax zondag naar Almere
00.45Fortuna-speler Fosso verpest carnavalsfeestje RKC met laat doelpunt, rentree Sierhuis
00.15Antony treft Real Madrid na United-echec: 'Voelde alleen druk in de favela's'
00.00Programma en stand eredivisie | PSV en Feyenoord vandaag in actie, koploper Ajax zondag naar Almere

Gisteren

23.50Opmerkelijk tafereel in de KKD: veldspeler moet wedstrijd uitkeepen
23.45'Nieuwe details van Ajax-bod richting Tadic bekend, club wacht op besluit Fener'
23.30Paixão debuteert in ruime voorselectie Brazilië, Neymar keert terug
23.23Goed nieuws voor City: Ballon d'Or-winnaar Rodri na vijf maanden weer op het veld
23.22Rodri hervat na ruim vijf maanden afwezigheid trainingen bij Manchester City
23.20Flets Bayern doet precies genoeg en wint van Stuttgart ondanks vroege achterstand
23.14Superduo slaat weer toe: Asensio en Rashford leiden Aston Villa naar zege
23.10Paixão in voorselectie Brazilië, Feyenoord mist speler mogelijk in twee duels
23.00Volendam voorkomt in slotfase puntenverlies tegen Helmond Sport, Dordrecht wint simpel
23.00Ajax krijgt nul op rekest van KNVB en Zwolle: 'Het is gewoon competitievervalsing'
22.50Ajax koploper ondanks 'mindere' selectie: 'Zou er maar twee bij PSV neerzetten'
22.40Bayern wint wéér na lastig uitduel en ziet landstitel steeds dichterbij komen
22.38Hattrick aan hattricks: RKC-flop Biereth ontploft in Ligue 1
22.37Sierhuis is na tien maanden blessureleed terug: 'Ik voel zoveel vreugde op het veld'
22.28Bayern München ontsnapt dankzij geklungel van VfB Stuttgart
22.25FCUpdate in het kort: FC Volendam plaatst duidelijke tweet over Heerenveen-doelwit Kruys
22.11Jong Ajax wint bij Jong FC Utrecht
22.04Ook De Graafschap te sterk voor Jong PSV
Resultaten x
overige

Nederlands tintje bij Dortmund - Wolfsburg

De Bundesliga start vrijdagavond met het treffen tussen regerend landskampioen Bayern München en Bayer Leverkusen. Een dag later begint Peter Bosz aan zijn Duitse avontuur met een uitwedstrijd tegen Vfl Wolfsburg. En dat duel is er een met een duidelijk Nederlands tintje. 

18-08-2017 20:15 door Redactie ELF Voetbal

Van Marwijk

Peter Bosz kent namelijk een Nederlandse voorganger in de persoon van Bert van Marwijk. De oud-bondscoach stond bij BVB van 2004 tot 2006 tweeëneenhalf seizoen aan het roer in het Signal Iduna Park. En ook Van Marwijk opende het seizoen met een wedstrijd tegen Wolfsburg. Het is voor Bosz echter te hopen dat zijn debuut in de Bundesliga anders verloopt.

In augustus 2004 is Van Marwijk de opvolger van de vertrokken Matthias Sammer. In zijn eerste competitiewedstrijd als trainer van Dortmund is Wolfsburg in het Signal Iduna Park de tegenstander. Van Marwijk krijgt meteen te maken met de harde lessen van de Bundesliga. 

Dortmund speelt namelijk uitstekend tegen Wolfsburg en creeert kans na kans. Na een half uur spelen is het de Braziliaan Ewerthon die de thuisploeg dan ook op een dik verdiende voorsprong zet. Via opnieuw Ewerthon en Jan Koller krijgt Dortmund kansen om de score verder uit te bouwen, maar de marge blijft desondanks één treffer.

Kort voor rust krijgt Dortmund de deksel op de neus als Thomas Brdaric de bezoekers op 1-1 zet. Na ruim een uur spelen is het diezelfde Brdaric die Wolfsburg op 1-2, de uiteindelijke uitslag. Het betekent een ongelukkige start voor Van Marwijk. Zeker omdat het Duitse magazine Kicker de kansenverhouding op 12-3 bepaald, in het voordeel van Dortmund.

Smolarek

Zes maanden later, in januari 2005, heeft Dortmund zich inmiddels versterkt met Ebi Smolarek. De Pool komt over van Feyenoord en is dus een oude bekende van Bert van Marwijk. Ook Smolarek maakt zijn competitiedebuut tegen Wolfsburg en is daarbij meteen belangrijk voor zijn nieuwe ploeg.

Smolarek komt na de rust in het elftal en weet binnen tien minuten het net te vinden en daarmee de score te openen: 0-1. Vijf minuten daarna is het Koller die de bezoekers op een 0-2 voorsprong zet. Ondanks dat Wolfsburg nog terugkomt tot 1-2 weet Dortmund de drie punten over de streep te trekken. Mede dankzij oud-Feyenoorder Smolarek dus.

Jonker, Bruma, Verhaegh en Bazoer

Aan Peter Bosz is het zaterdagmiddag dus de taak om bij Borussia Dortmund beter te starten dan Van Marwijk. Dat moet de geboren Apeldoorner doen door af te rekenen met het Oranje gekleurde Wolfsburg. Met Andries Jonker heeft Wolfsburg een Nederlandse coach, terwijl Jeffrey Bruma, Paul Verhaegh en Riechedley Bazoer binnen de lijnen het verschil moeten maken voor Wolfsburg. En zo kent het duel tussen Wolfsburg en Dortmund een Nederlands tintje.




Aanmelden
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.