Laatste nieuws
19.55Johan Derksen spreekt zich duidelijk uit over aanstaande terugkeer Van Persie bij Feyenoord
19.50LIVE: Ajax maakt opstelling bekend voor Europa League-return tegen Union
19.45Opstelling Ajax: Mokio keert terug in basis, ook Edvardsen speelt
19.45Genieten: FC Porto-parel Samu scoort met weergaloze omhaal in Rome
19.35LIVE: FC Twente doorstaat Noorse storm en leidt met '1-3' tegen Bodø/Glimt
19.30LIVE: AZ op rozen tegen Galatasaray na goal kort voor rust
19.26Opmerkelijk: PSV dient 'carnavalsverzoek' in bij UEFA voor Champions League-duel
19.26VI Live: AZ en Twente leiden met 0-1 in tussenronde Europa League
19.26VI Live: AZ komt dik verdiend op voorsprong in Istanboel
19.25Bosz verrast door 'extra staflid' bij PSV: 'Hij zat zelfs op mijn plek'
19.09Slot niet blij met 'gedrag' Núñez: 'Dat is moeilijker te accepteren'
19.08VI Live: Twente komt tegen de verhouding in op voorsprong tegen Bodø
19.08VI Live: Unnerstall redt Twente, AZ laat grote kansen liggen in Istanboel
19.05Domper voor AZ: Mijnans valt al vroeg uit in return tegen Galatasaray
18.56Twente kan beschikken over 'taaie' in Noorwegen: 'Het is verantwoord'
18.52VI Live: Unnerstall redt Twente, Mijnans geblesseerd naar de kant
18.52VI Live: Unnerstall redt Twente in de openingsfase met redding op de lijn
18.52Ex-toptalent FC Barcelona betuigt spijt: 'Niet slim om weg te gaan'
18.44VI Live: AZ en Twente begonnen aan cruciale duels in de Europa League
18.44Van Halst: 'United wordt helemaal gek, deze ballen schoot hij er ook bij Ajax in'
18.35Pastoor not amused bij AZ: 'Hij ziet het als doel om iemand een kegel te geven'
18.33VI Live: aftellen naar de cruciale duels van AZ en Twente in de Europa League
18.27Nederlands jeugdelftal ontvangt afmelding: Ajax-talent gaat voor kans bij eerste
18.22Voetbal op tv: op deze zenders worden FC Twente, AZ en Ajax uitgezonden
18.01Memphis behaalt mijlpaal bij Corinthians en kan grote financiële bonus verwachten
17.45'Wilde horen wat PSV en co. te zeggen hadden, maar ik wist dat ik naar Ajax wilde'
17.35VI Live: AZ met Belic als vervanger van Clasie in Istanbul
17.33Opluchting bij FC Twente: twijfelgeval Van Wolfswinkel start in Noorwegen
17.30Nederlandse 'Bommenwerper' maakt indruk in Italië: 'In de vorm van zijn leven'
17.28UEFA onder de indruk: één Feyenoorder en twee PSV'ers in CL-Elftal van de Week
17.21UEFA zet Lang en verdedigers van Feyenoord en PSV in het zonnetje
17.07Turkije zwaait voormalig supertalent uit voor avontuur in MLS
17.05VP-voetbalkantine: 'Ajax moet Fosu-Mensah een contract aanbieden'
17.05Juventus ziet na duel met PSV opnieuw verdediger wegvallen
17.03Pocognoli wacht lastige opgave tegen Ajax na verlies: 'We zijn de outsider'
Resultaten x
transfergeruchten

Juventus wil ver gaan voor Teun Koopmeiners

Teun Koopmeiners staat in de nadrukkelijke belangstelling van Juventus. De club uit Turijn heeft een eerste bod van 45 miljoen euro uitgebracht op de middenvelder, wat door Atalanta Bergamo van tafel is geveegd. Koopmeiners ligt nog tot 2026 vast bij de huidig Europa League kampioen, die daardoor een vraagprijs van 60 miljoen hanteert. Vraag en aanbod zullen dichter tot elkaar moeten komen, tot het tot een overstap kan leiden. Wat kan Koopmeiners toevoegen aan de selectie van De Oude Dame?

01-08-2024 12:00 door Mick van Dijk

Koopmeiners maakte in 2021 de overstap van AZ naar Atalanta Bergamo, in de afgelopen jaren heeft de geboren Castricummer zich opgewerkt tot gewaardeerde kracht in de selectie van Atalanta. Opvallend is dat Koopmeiners bij AZ vooral speelde als controlerende middenvelder, in Italië werd hij door zijn trainer Gian Piero Gasperini meer gezien als een van de aanvallende middenvelders in zijn 3-4-2-1 systeem. In deze rol wist Koopmeiners indruk te maken.

Vooral in zijn tweede seizoen was Koopmeiners in die rol van groot belang. Hij was goed voor tien doelpunten en vier assists in 33 competitiewedstrijden. Hiermee werd Koopmeiners na Faas Wilkes, André Roosenburg, Marco van Basten, Bryan Roy en Ruud Gullit pas de zesde Nederlander die tien of meer doelpunten wist te maken in één seizoen in de Serie A. Daarbij is hij naast Marco van Basten de enige speler die meer dan één hattrick wist te maken in één Serie A seizoen. Op 10 maart van dit jaar scoorde Koopmeiners twee keer tegen Juventus in een 2-2 gelijkspel, toen werd hij ook al gelinkt aan een overstap naar Turijn.

Interesse van Juventus

Het is duidelijk dat Juventus deze zomer bezig is met het vernieuwen van het middenveld. Adrien Rabiot is transfervrij vertrokken en daarvoor haalde De Oude Dame al twee nieuwe spelers terug: Khéphren Thuram (OGC Nice) en Douglas Luiz (Aston Villa). De komst van deze twee spelers kostte Juventus ruim 70 miljoen euro. Ondanks het feit dat er al flinke versterkingen bij zijn gekomen op het middenveld kan Koopmeiners als aanvallende middenvelder wat creativiteit toevoegen. Het valt op dat er weinig creatieve middenvelders onder contract staan bij Juventus. Met zijn scorend vermogen, verfijnde traptechniek, tactisch inzicht en creativiteit kan Koopmeiners iets unieks toevoegen wat op dit moment nog ontbreekt in het elftal van nieuwe trainer Thiago Motta. 

De nieuwe trainer verklaart ook het opschonen van de selectie. Thiago Motta speelde afgelopen seizoenen bij Bologna heel ander voetbal dan Massimiliano Allegri dat deed met Juventus. Vorig seizoen wist de inmiddels 41-jarige oud-middenvelder Bologna naar een vijfde plaats te leiden, op slechts drie punten achterstand van Juventus. Daarbij had Bologna na Napoli gemiddeld het meeste balbezit per wedstrijd van de hele Serie A (58,4%), tien procent meer dan De Oude Dame (48,4%). Ook gaf Bologna gemiddeld 478,4 succesvolle passes per wedstrijd, ruim honderd meer dan Juventus (363,5). Dit geeft aan dat Thiago Motta het spel op een hele andere manier wil spelen en dan is het ook logisch dat daar andere spelers voor nodig zijn.

Eerdere Nederlanders

Mocht de transfer er komen wordt Teun Koopmeiners de zoveelste in een flink rijtje Nederlanders die hem voor gingen bij Juventus. Spelers die veel hebben gespeeld zoals Edgar Davids (235 wedstrijden, Matthijs de Ligt (117 wedstrijden) of Edwin van der Sar. Maar ook spelers die veel minder of zelfs helemaal niet in actie kwamen, bijvoorbeeld Eljero Elia (vijf wedstrijden), Dean Huijsen (één wedstrijd), Ouasim Bouy (één wedstrijd) of Mohamed Ihattaren (geen wedstrijd).
 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.