Laatste nieuws
06.00Gravenberch dankt 'grote broer Virgil' en Slot: 'Beste periode uit mijn leven'
05.20Telstar ten koste van Den Bosch naar finale play-offs
00.30Derksen en Van der Gijp vol verbazing na horen mogelijke opvolger Farioli: 'Wie?!'
00.25Telstar - Den Bosch eindigt chaotisch met rellende fans: 'Dat kan niet'
00.20Derksen loopt voor tweede keer vroegtijdig weg bij uitzending Vandaag Inside
00.15Uitblinker aan de kant bij Telstar verdient meer lof: 'Het begint bij hem'

Gisteren

23.59Koeman junior dolt met vader na zege: 'Wordt tijd dat hij mij eens selecteert'
23.45Ronaldo zwicht voor de kritiek: 'Eigenaar kondigt overdracht club aan'
23.42Conte schrijft weer een prijs bij: 'Dit was de meest onverwachte'
23.39Doelpuntmaker De Vrij loopt titel mis met Inter: 'Hadden het gevoel dat...'
23.30Correia looft Telstar-uitblinkers en hekelt rellen na afloop
23.27Miraculeuze redding van Koeman jr. zorgt voor trotse vader op tribune
23.20Arsenal schakelt door op: 'Niet Gyökeres, maar 21-jarige spits is topkandidaat'
23.11Schitterende beelden: Napels barst uit zijn voegen na binnenslepen vierde Scudetto
23.11Cercle Brugge stelt handhaving met speels gemak veilig
23.10Supporter gewond geraakt na rellen tussen supporters Telstar en Den Bosch
23.01Prachtige goal Antony hoogtepunt bij seizoensafsluiter Real Betis
23.00Ihattaren staat voor binnenlandse overstap: 'Hij gaat mee met Allach'
23.00Kijk hier de hoogtepunten van een vermakelijke voetbalavond terug
22.52Napoli wint voor vierde keer in clubgeschiedenis Scudetto na spannend slot
22.48Napoli voor vierde keer landskampioen Italië, treffer De Vrij baat Inter niet
22.47Heerlijke goal McTominay opmaat voor vierde Scudetto Napoli
22.45'Farioli speelde een doordacht, politiek spel'
22.45VI Live: Napoli wint de Serie A, Antony weer trefzeker
22.40Van de Ven laat vader perplex staan: 'Ik wist niet dat-ie zó lenig was'
22.34Telstar verslaat FC Den Bosch na verlenging en speelt finale play-offs
22.34Telstar kan Eredivisie ruiken na beslissend doelpunt in verlenging
22.22Van Hanegem ziet Eredivisie-club aanval op top drie plaatsen: 'Over twee jaar...'
22.20VI Live: Bakker doet het voor Telstar, titel dichtbij voor Napoli
22.10Praat mee op VP: Napoli kan Scudetto ruiken na doelpunt Lukaku
22.10Aanstaande PSV-move geprezen: 'Hij heeft het echt verdiend'
22.05Doelman Reina moet op bizarre wijze voetbalcarrière beëindigen in duel met Inter
22.03VI Live: titel dichtbij voor Napoli, verlenging in Velsen-Zuid
21.59Martens zag 'competitievervalsing' bij AZ - Heerenveen: 'Dat is onbegrijpelijk'
21.55Wow: McTominay schiet met schitterende omhaal Napoli terug aan kop van Serie A
Resultaten x
tweede-divisie

Clubicoon IJsselmeervogels Jaan de Graaf speelde nooit op zondag

“De spits die nooit op zondag voetbalde.” Volgens Jaan de Graaf wordt hij op die wijze het vaakst herinnerd. Terwijl de aanvaller liefst 199 doelpunten maakte voor IJsselmeervogels, een belangrijke rol speelde in de bekerstunt van 1975/76 en scoorde tijdens een 2-1 zege op Ajax.

21-02-2020 07:00 door Sander Berends

De verhalen komen anno 2020 nog steeds voorbij als hij op de markt staat. “Elke woensdag ben ik in Hoogland, op vrijdag in Nijkerk en op zaterdagochtend in Nieuwegein. Ik sta in de kraam van ’t Stoepje, het bakkersbedrijf dat ik in 1979 oprichtte. Inmiddels is het drie keer verkocht. Mijn zoon Klaas is een van de franchisenemers. Ik vind het leuk om hem te helpen. Hij heeft daarnaast debakkerij.com opgericht, een internetbedrijf. Ik ondersteun hem door het inpakken van kerststollen, paaseitjes, en breng ze rond. Door de concurrentie van supermarkten neemt de belangstelling van weekmarkten af. Internetverkoop wordt steeds belangrijker.”

De Graaf (nu 64) vindt het jammer. “Ik geniet van de gesprekken met mensen. Elke woensdag komt oud-ploeggenoot van AZ’67, Willem van Hanegem, langs voor een praatje. Vaak gaan we een bakje koffie drinken in de kroeg naast het marktplein. Met Willem golf ik tien tot twintig keer in het jaar op dinsdag. Gaan we het hele land rond. Qua niveau zijn we ongeveer gelijkwaardig. Henk ten Cate, met wie ik samenspeelde bij Go Ahead Eagles, gaat mee als hij kan. Zijn niveau? Hij beweert de beste zijn, maar hij heeft vaak net niet zijn dag. Dat zegt hij dan in ieder geval, haha.”

Betrokken

Elke thuiswedstrijd van IJsselmeervogels bezoekt De Graaf trouw. “Na mijn afscheid als speler ben ik bij de club betrokken gebleven. Zo train ik nu het G-team en help ik mee met het zoeken naar nieuwe sponsors.” In 1973 debuteerde De Graaf, zoon van een vishandelaar, in het eerste elftal. 323 wedstrijden speelde hij voor de Vogels. Vijf keer werd hij zaterdagkampioen, drie keer landskampioen en in het seizoen 1975/76 bereikte hij de halve finale van de KNVB Beker. “In 1975 werd IJsselmeervogels uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar, maar dat weet bijna niemand meer.”

Vele clubs wilden De Graaf aantrekken. “Met Ajax was ik rond. Het contract heb ik bewaard. Ik zou hetzelfde gaan verdienen als Piet Schrijvers. Ook manager Kees Ploegsma van PSV belde, Feyenoord informeerde, Fenerbahçe, VfL Bochum, bij RSC Anderlecht kon ik na een paar testwedstrijden blijven. Maar telkens zei ik ‘nee’. Het buitenland viel af. Mijn ouders zijn vroeg overleden en ik woonde bij mijn oma, die ik ook verzorgde. Op zondag voetballen was geen optie. Dat kan volgens het geloof niet. Alleen AZ’67 (1978-1980, red.) en Go Ahead Eagles (1980/81, red.) durfden de gok te nemen.”

Kortstondige comeback

In 1987 stopte De Graaf om in 1990 een kortstondige comeback te maken bij IJsselmeervogels. “De club stond op degraderen. In mijn derde wedstrijd uit tegen Noordwijk wonnen we, maar in de laatste minuut sprong hun keeper bovenop me. Ik brak vier ribben en kneusde er vier. De scheidsrechter zei: Jaan opstaan, aanstellerij! Een halfuur later lag ik in het ziekenhuis in Leiden. Een dag later werd ik overgeplaatst naar Amersfoort. Het bleek mijn laatste wedstrijd. Belangrijker, de Vogels bleven erin.”

Dit artikel, afkomstig uit de Clubiconen Special van ELF Voetbal, is mede mogelijk gemaakt door Saled Nederland. Saled is al jaren leverancier van LED verlichting voor diverse toonaangevende organisaties zoals Jumbo, BOVAG en Brivec. Daarnaast is Saled in de voetbalwereld onder andere bekend van de geleverde scoreborden bij DVS '33, SC Genemuiden en Quick Boys. Benieuwd naar wat Saled voor u kan betekenen? Ga dan nu naar de website.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.