Laatste nieuws
07.55Spanje in rep en roer: bondscoach De la Fuente laat 'beste Spaanse voetballer van dit moment' buiten zijn selectie
07.45Beruchte Nainggolan maakt indruk in België: 'Misschien aast hij op een transfer'
07.31Neymar ontbreekt tóch bij Brazilie: 'Mijn terugkeer leek zo dichtbij, maar...'
07.25Chaos in de Keuken Kampioen Divisie: boze fans melden zich in kleedkamer
07.15'Cruijff is niet meer onder ons, maar er gaat niks boven een tweestrijd bij Ajax'
05.55Eerste prijs lonkt voor Slot bij Liverpool: 'Wembley ook voor Nederlanders iconisch'

Gisteren

23.50Van den Brom loopt helemaal leeg: 'De arrogantie die die mannen hebben...'
23.48Boze fans komen kleedkamer MVV binnen: 'Doe even normaal'
23.45Gunt Van Persie zijn Oranje-record aan Memphis? 'Ik maak me nog geen zorgen'
23.45Neymar meldt zich af bij Brazilië en wordt vervangen door Endrick
23.20Buijs gaat niet zweven ondanks beste seizoen Fortuna sinds promotie
23.20Castaignos prijst opvallende Nederlandse spits: 'Had gewoon meer goals dan Messi'
23.05Beerensteyn na goal tegen Bayern topscorer, Feyenoordvrouwen door in KNVB-beker
23.05Frenkie countert onterechte verwachtingen: 'Je kan dan niet verwachten dat ik...'
22.50Driessen pakt vleugelaanvaller PSV hard aan: 'Alleen maar met zichzelf bezig'
22.47Hoefkens mild over potentiële rode kaart: 'Vooral de willekeur die dwarszit'
22.47Hoefkens kan leven met puntendeling na 'moeilijke wedstrijd' bij Almere City
22.43Schrijnend verhaal over jeugd van AZ: 'Spelers moesten marcheren en kip slachten'
22.30Huijsen haalt hard uit naar vorige club: 'Ze dwongen me om te vertrekken'
22.25'Utrecht wil langer door met huurling: AZ, Ajax en Feyenoord zaten op vinkentouw'
22.10Excelsior en ADO worstelen zich naar overwinning, Dordrecht swingt tegen VVV
22.07ADO herstelt zich van zeperd en zegeviert bij Vitesse, ook Excelsior en Dordrecht winnen
21.59Almere en NAC delen de punten na flitsende anderhalve minuut
21.58NAC slaat nog een aanval af en verlaat Almere met een punt
21.58Almere vergeet zichzelf te belonen en moet genoegen nemen met punt tegen pover NAC
21.47Opvallend: Akujobi zet enorme zaag in op NAC-speler, maar krijgt geen rood
21.47ADO en FC Dordrecht maken geen fout in KKD, Excelsior ontsnapt
21.40Eiting zet TV aan voor Eredivisie-speler: 'Wat hij laat zien, daar leer ik van'
21.35Kraay tipt Koeman: 'Zou hem toch een keer bellen, of naar hem toe vliegen'
21.30Van Persie zet zich schrap: 'Dit wordt een hele belangrijke'
21.10Eindrapport AZ: prachtige cijfers voor Alkmaarse regisseurs en sterrensloper Goes
21.05Vitesse geconfronteerd met beslaglegging ex-directeur Reijntjes
21.00Osimhen topscorer van Turkije na hattrick tegen Antalyaspor
20.57Verweij onthult naderende contractverlenging bij Ajax: 'Moet geen probleem zijn'
20.45Kieft verbijsterd door keuzes van Ajax: 'Het raakt de essentie van sport'
Resultaten x
voetbaliconen

Superheld: Salvatore Schillaci, eendagsvlieg

Van de Serie B naar de halve finales van het WK in twaalf maanden tijd. Salvatore Schillaci maakte het in 1990 mee.

22-05-2015 11:00 door Redactie ELF Voetbal

De Siciliaan Salvatore Toto Schillaci begint in 1982 zijn professionele carrière in de laagste regionen van het Italiaanse voetbal bij Messina. De Serie C2-club werkt zich dankzij de goals van de jonge spits echter binnen drie jaar op naar de Serie B. Ook op dat niveau bewijst Schillaci een hardwerkend dravertje te zijn, dat op z'n tijd z'n goaltje meepikt. Zeven jaar na zijn profdebuut durft Juventus-trainer Dino Zoff daarom wel een risicootje met Schillaci te nemen. Geïmponeerd door de 23 goals in zijn laatste Messina-seizoen haalt de legendarische doelman hem in 1989 als breedteversterking naar Turijn.

Verrassing

Bij de Bianconeri piekt Schillaci precies op tijd. Hij verovert een basisplaats, maakt vijftien Serie A-goals en wint zowel de Coppa Italia als de UEFA Cup. En dat in het seizoen voorgaand aan het WK in eigen land! Toch maakt Schillaci zich niet al te veel illusies. Bondscoach Azeglio Vicini heeft namelijk de beschikking over het Sampdoria-duo Gianluca Vialli en Roberto Mancini, Napoli's Andrea Carnevale, Inters Aldo Serena en het Fiorentina-wonderkind Roberto Baggio. Bovendien is hij voor de reeks oefenduels voorafgaand aan de eindronde slechts een keer opgeroepen. Vicini verrast dan ook vriend en vijand door Schillaci toch op te nemen in WK-ploeg. Spijt zal de oude meester daar nooit van krijgen…

Al in de eerste poulewedstrijd tegen Oostenrijk betaalt de Juve-spits het vertrouwen van de bondscoach terug. Hij lost na 74 minuten de tegenvallende Carnevale af en kopt vier minuten later de enige en winnende goal tegen de touwen. Schillaci viert het succes met wijd opengesperde ogen en wild rondzwaaiende armen en steelt met die getoonde passie de harten van alle Italianen. In het afsluitende groepsduel met Tsjechoslowakijke (2-0) breekt hij andermaal de ban met een rake kopbal.

Genieten

In de achtste finale tegen Uruguay wordt Schillaci officieel de nationale knuffelbeer van de Azzurri; zijn afstandschot zet Italië op koers richting de 2-0 winst. Ook in de kwartfinale tegen Ierland is het weer raak. Schillaci prikt de rebound na een schot van Roberto Donadoni binnen en stelt persoonlijk een plek in de halve eindstrijd veilig. Het 'Toto Schillaci' rolt na zijn goal van de tribunes rechtstreeks de huiskamers binnen. De wereld geniet stiekem mee.

In de halve eindstrijd wacht vervolgens het Argentinië van Diego Armando Maradona. Zelfs tegen de regerend wereldkampioen van dat moment lijkt het sprookje voort te duren. Nu is Schillaci er als de kippen bij om een rebound uit Vialli's schot tot doelpunt te promoveren. Zijn vijfde goal in zes WK-duels alweer! Een treffer van Claudio Caniggia en missers van Donadoni en Serena in de beslissende penaltyreeks doen het ultieme droomscenario echter op de valreep uiteen spatten.

Italië rest slechts de wedstrijd om de derde plaats tegen Engeland. Dankzij een assist op Baggio en een benutte penalty vlak voor tijd wint Italië met 2-1. De elfmetertrap is een geste van zijn teammaats, omdat Schillaci nog een goal nodig heeft om topscorer van het WK te worden. De surprise van het toernooi wordt later ook nog uitgeroepen tot beste speler. Niets lijkt een status van internationale superster dan nog in de weg te staan. Maar zo snel als Schillaci's ster rijst daalt hij ook weer.

Verwachtingspatroon

Op een teleurstellend post-WK-seizoen bij Juve volgen twee magere jaren bij Internazionale. Niet in de laatste plaats omdat zijn collega-international Gianluigi Lentini er een verhouding op na blijkt te houden met zijn vrouw. Zijn totaal van acht interlands weet hij zodoende na het WK nog slechts te verdubbelen en uit te breiden met een schamel goaltje. Het enorme verwachtingspatroon en de privé-ellende geselen hem zo, dat hij in 1994 kiest voor een Japans avontuur bij Jubilo Iwata. Uit de schijnwerpers van het topvoetbal scoort hij in drie jaar tijd nog 56 goals in 78 duels. Daardoor is hij in Japan nog altijd een grote mijnheer, terwijl de rest van de wereld hem toch vooral ziet als de ultieme eendagsvlieg. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.