Laatste nieuws
07.35Spanje in rep en roer: bondscoach De la Fuente laat 'beste Spaanse voetballer van dit moment' buiten zijn selectie
07.31Neymar ontbreekt tóch bij Brazilie: 'Mijn terugkeer leek zo dichtbij, maar...'
07.25Chaos in de Keuken Kampioen Divisie: boze fans melden zich in kleedkamer
07.15'Cruijff is niet meer onder ons, maar er gaat niks boven een tweestrijd bij Ajax'
05.55Eerste prijs lonkt voor Slot bij Liverpool: 'Wembley ook voor Nederlanders iconisch'

Gisteren

23.50Van den Brom loopt helemaal leeg: 'De arrogantie die die mannen hebben...'
23.48Boze fans komen kleedkamer MVV binnen: 'Doe even normaal'
23.45Gunt Van Persie zijn Oranje-record aan Memphis? 'Ik maak me nog geen zorgen'
23.45Neymar meldt zich af bij Brazilië en wordt vervangen door Endrick
23.20Buijs gaat niet zweven ondanks beste seizoen Fortuna sinds promotie
23.20Castaignos prijst opvallende Nederlandse spits: 'Had gewoon meer goals dan Messi'
23.05Beerensteyn na goal tegen Bayern topscorer, Feyenoordvrouwen door in KNVB-beker
23.05Frenkie countert onterechte verwachtingen: 'Je kan dan niet verwachten dat ik...'
22.50Driessen pakt vleugelaanvaller PSV hard aan: 'Alleen maar met zichzelf bezig'
22.47Hoefkens mild over potentiële rode kaart: 'Vooral de willekeur die dwarszit'
22.47Hoefkens kan leven met puntendeling na 'moeilijke wedstrijd' bij Almere City
22.43Schrijnend verhaal over jeugd van AZ: 'Spelers moesten marcheren en kip slachten'
22.30Huijsen haalt hard uit naar vorige club: 'Ze dwongen me om te vertrekken'
22.25'Utrecht wil langer door met huurling: AZ, Ajax en Feyenoord zaten op vinkentouw'
22.10Excelsior en ADO worstelen zich naar overwinning, Dordrecht swingt tegen VVV
22.07ADO herstelt zich van zeperd en zegeviert bij Vitesse, ook Excelsior en Dordrecht winnen
21.59Almere en NAC delen de punten na flitsende anderhalve minuut
21.58NAC slaat nog een aanval af en verlaat Almere met een punt
21.58Almere vergeet zichzelf te belonen en moet genoegen nemen met punt tegen pover NAC
21.47Opvallend: Akujobi zet enorme zaag in op NAC-speler, maar krijgt geen rood
21.47ADO en FC Dordrecht maken geen fout in KKD, Excelsior ontsnapt
21.40Eiting zet TV aan voor Eredivisie-speler: 'Wat hij laat zien, daar leer ik van'
21.35Kraay tipt Koeman: 'Zou hem toch een keer bellen, of naar hem toe vliegen'
21.30Van Persie zet zich schrap: 'Dit wordt een hele belangrijke'
21.10Eindrapport AZ: prachtige cijfers voor Alkmaarse regisseurs en sterrensloper Goes
21.05Vitesse geconfronteerd met beslaglegging ex-directeur Reijntjes
21.00Osimhen topscorer van Turkije na hattrick tegen Antalyaspor
20.57Verweij onthult naderende contractverlenging bij Ajax: 'Moet geen probleem zijn'
20.45Kieft verbijsterd door keuzes van Ajax: 'Het raakt de essentie van sport'
20.44'Arne Slot deed er alles aan, maar we vonden altijd wel wat om te sjoemelen'
Resultaten x
voetbaliconen

Superheld: Psycho Stuart Pearce

Als Stuart Pearce zijn carrière in 2011 afsluit, krabben ze zich bij Queens Park Rangers flink achter de oren. Hoe hebben zij de tiener, die twaalf jaar de linksback van Engeland is, ooit af kunnen testen!

06-02-2015 11:23 door Redactie ELF Voetbal

Meteen na de afwijzing van QPR staat Hull City voor Pearce op de stoep. Zijn zelfvertrouwen heeft echter zo'n deuk opgelopen dat Pearce zelf bedankt voor die eer. De linkspoot kiest er voor zijn oude leven als elektricien en loodgieter op te pakken en keert terug naar zijn lokale clubje Wealdstone. Vijf jaar lang knoopt hij vervolgens draden aan elkaar en ontstopt hij gootstenen. Totdat vijf jaar later een tweede kans zich aandient.

Coventry City heeft er 350.000 euro voor over om hem bij Wealdstone los te weken. In zijn drang alsnog uit de dagelijkse sleur te ontsnappen, hapt Pearce toe. Als compromisloze back houdt Pearce zich als semiprof moeiteloos staande en dat levert hem in 1985 een transfer naar Nottingham Forest op. Daar groeit hij in twaalf jaar tijd uit tot inspirerende aanvoerder en publiekslieveling. Liefkozend noemen de fans hem Pscycho, vanwege zijn faire, maar no-nonsense speelstijl.

De doorsneeman in Engeland herkent zich volledig in hem. Alleen daarom al gunt iedereen Pearce in 1991 de FA Cup. Als hij met zijn specialiteit - de vrije trap - Forest op voorsprong zet in de finale tegen Tottenham Hotspur lijkt zijn eerste grote prijs er ook echt te komen. Lijkt, want in de 94e minuut gaan The Spurs door een eigen goal alsnog met de cup aan de haal. De captain barst in tranen uit. Niet voor het eerst overigens.

Op het WK van 1990 reikt hij met Engeland tot de halve finale. Daarin velt Duitsland het vonnis vanaf de penaltystip over The Three Lions. Naast Chris Waddle mist ook Pearce als erkend specialist vanaf elf meter. Hij bezorgt Engeland een brok in de keel door ontroostbaar van het veld te stappen. Pas zes jaar later schiet hij het vretende schuldgevoel van zich af. In de EK-kwartfinale tegen Spanje in eigen land is Engeland weer veroordeelt tot strafschoppen. Ondanks zijn voorgeschiedenis neemt Pearce toch zijn verantwoordelijkheid. Hij jaagt de bal in de rechter onderhoek en rekent af met het spook dat hem zo lang achtervolgt.

Hoe diep de frustratie bij hem zit, blijkt bij de viering van zijn rake trap. Hij doet zijn bijnaam alle eer aan door met wijd opengesperde ogen en opzwellende aderen de longen uit zijn lijf te schreeuwen. Weer trekt er een golf van sentiment door heel Engeland. Pearce beëindigt zijn interlandcarrière in 1999 en stopt pas met voetballen in 2002. Hij is dan veertig jaar. Bij zijn afscheid wellen de tranen natuurlijk weer op. En stiekem weent Engeland weer eens met hem mee. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.